Jak dobrać odpowiedni rozmiar spodni męskich?

Wybierając spodnie męskie panowie mają problem nie tylko z odpowiednim modelem i kolorem. Okazuje się, że wiele dylematów wzbudza także dobranie idealnego rozmiaru. Często zdarza się, że spodnie, które idealnie leżą w pasie, mają za długie nogawki lub odwrotnie. Jak jednak nie trudno się domyślić, tylko perfekcyjnie dobrany rozmiar spodni zagwarantuje każdemu mężczyźnie schludny i estetyczny wygląd. Wobec tego, jak mierzy i dobrać idealny rozmiar spodni męskich?

Rozmiary spodni męskich – dlaczego się od siebie różnią?

Panowie z pewnością przywykli już do tego, że wybierając się na odzieżowe zakupy, spotykają tradycyjne rozmiary na metkach spodni. S, M lub L kojarzy dosłownie każdy z nich. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre marki podają wymiary w całkiem innej formie jak np. 28/31, gdzie pierwszy z wymiarów odnosi się do szerokości w pasie, zaś drugi do długości nogawki. Jednocześnie mężczyźni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że rozmiar rozmiarowi nie jest równy. Dlaczego tak się dzieje? Otóż przymierzając np. spodnie Wrangler mamy do czynienia ze standardem rozmiarów przyjętym przez danego producenta. Każdy z nich postępuje w dokładnie taki sam sposób, a co za tym idzie, tradycyjny podział na poszczególne rozmiary może okazać się niewystarczający w przypadku wyboru spodni męskich. Istnieje szereg parametrów, których panowie powinni być świadomi i wziąć je pod uwagę, zanim zdecydują się zakupić daną parę jeansów.

Zobacz również:  Jak wybrać masaż, by był darem dla zdrowia i urody?

Czym się kierować przy wyborze rozmiaru spodni męskich?

Każde spodnie męskie posiadają także tabelę rozmiarów, która najczęściej zamieszczona jest w opisie produktów – w przypadku e – sklepów. Niemniej jednak w sklepach stacjonarnych takiej tabeli rozmiarów zwykle nie znajdziemy. Wobec tego, czym warto się kierować podczas wyboru rozmiaru spodni męskich? Otóż przede wszystkim warto poznać swoje własne wymiary. Panowie powinni:

  • zmierzyć swój obwód w pasie, pamiętając, że pas wypada nieco poniżej pępka, na wysokości kości biodrowych;
  • zmierzyć długość nogawek – w tym celu miara krawiecka powinna być przyłożona w kroku i przeciągnięta do dołu, nieco poniżej kostki.

Warto jednak pamiętać, że uzyskane wyniki będą w centymetrach. Z kolei w przypadku wszelakich tabeli rozmiarów, są one podawane w calach. Zgodnie z tym, otrzymane miary panowie powinni dodatkowo podzielić przez 2,54, gdyż to właśnie tylu centymetrom odpowiada jeden cal. Wówczas o wiele łatwiej będzie odszukać w tabeli odpowiedni rozmiar jeansów. Dla przykładu można powiedzieć, że jeśli obwód w pasie wynosi mniej więcej 76 centymetrów, zaś długość nogawki 81 centymetrów, wówczas panowie powinni wybrać spodnie na których widnieje rozmiar 30/32. W tym przypadku pierwsza wartość odpowiada szerokości, zaś druga długości nogawki wyrażonej w calach.

Zobacz również:  Wodnista biegunka - dlaczego męczy człowieka?

Kieruj sie zasadą ograniczonego zaufania!

Nawet w momencie, kiedy panowie poznają swoje dokładne wymiary i znajdą idealny rozmiar jeansów, powinni się oni kierować zasadą ograniczonego zaufania. Zgodnie z tym co zostało już wspomniane, każdy z producentów może interpretować poszczególne wymiary na swój własny sposób. Co za tym idzie, zanim mężczyźni zdecydują się na zakup wymarzonych spodni, warto je uprzednio po prostu przymierzyć. Najlepiej udać się do przymierzalni bez butów i przymierzać spodnie na wyprostowaną sylwetkę. Następnie można wykonać kilka spodni i przysiadów, by przekonać się, czy wybrane jeansy nie ograniczają naszej swobody ruchów. W ten prosty sposób panowie znajdą i dobiorą dla siebie idealny rozmiar spodni, który zagwarantuje im prefekcyjną prezencję!