Czy motylki w brzuchu prowadzą do zakochania?

Miłość, a motylki w brzuchu

Miłość to słowo, które opisuje uczucie, towarzyszące nam przez większą część naszego życia. Od najmłodszych lat okazujemy miłość naszej mamie, naszemu tacie. Uczymy się kochać i być kochanym. Następnie dorastamy i zdajemy sobie sprawę, że uczucie, które od zawsze identyfikowaliśmy jako miłość okazywana naszym rodzicom, czy rodzeństwu, nagle ulega zmianie. Zaczynamy czuć coś, co zupełnie różni się od naszego dotychczasowego pojmowania miłości, a jednak tak to identyfikujemy. Kiedy obdarzamy uczuciem z pozoru obcą nam osobę, którą tak naprawdę ledwo znamy – zaczynamy czuć coś dziwnego. Coś, co dla nas nie jest proste do opisania, lecz na świecie nazywane jest po prostu motylkami w brzuchu.

Czym tak naprawdę są motyle w brzuchu?

Jednak co to są motyle w brzuchu? To uczucie, z którym prawdopodobnie spotkał się każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu. Kiedy jesteśmy zakochani, czy zauroczeni wdziękami danej osoby, podczas interakcji z nią zaczynamy odczuwać coś, co opisać można jako miłe łaskotanie w okolicach brzucha. Kiedy wybranka (bądź wybranek) naszego serca odwzajemni uśmiech, który w jej stronę kierujemy, serce zaczyna nam bić mocniej, puls przyspiesza, a oddech staje się płytki. Kiedy z takim zjawiskiem mamy do czynienia po raz pierwszy, nie umiemy uzmysłowić sobie, co tak naprawdę się dzieje. Dopiero po jakimś czasie, uświadamiając sobie, że to osławione motylki w brzuchu, zaczynamy poważniej traktować całą sytuację, a co za tym idzie – zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy zakochani.

Do motyli w brzuchu jeden krok…

Jak mówią słowa znanej wszystkim piosenki Andrzeja Dąbrowskiego – do zakochania jeden krok. Przekładając to na sytuację uczuciową w realnym życiu, słowa te są zarówno prawdą, jak i fałszem, tworząc tym samym swego rodzaju paradoks. Do zakochania jeden krok. Często nie potrzeba nam nic więcej. Chwila, w której po raz pierwszy spotykamy obiekt naszych westchnień, niejednokrotnie pozbawia nas tchu, nie potrafimy oderwać od niej oczu, a nasze ciało oraz zmysły odmawiają posłuszeństwa. Wówczas, nawet jeśli nie zdajemy sobie jeszcze z tego sprawy – mamy przed sobą pierwsze objawy zakochania, objawiające się za sprawą motyli w brzuchu. Co za tym idzie, potwierdzamy również, że fraza „zakochać się od pierwszego wejrzenia” nie jest jedynie pustym sloganem, a stanem, który realnie występuje w naszym życiu.

Zobacz również:  Związek kohabitacyjny - Czym jest, a także jakie są jego wady i zalety

Miłość jednak ma swoją drugą stronę. Nie zawsze, aby się zakochać, wystarczy ten jeden krok. Czasem potrzeba całych lat oraz mnóstwa wyrzeczeń, czy doświadczeń, aby w końcu poczuć motyle w brzuchu i się zakochać. Nie raz w życiu oglądamy obrazki, w których przyjaciele ze szkolnych ławek schodzą się w pary dopiero lata po ukończeniu edukacji. Czasami, aby poczuć coś do drugiej osoby, potrzebujemy więcej przeżyć, więcej doświadczenia, lecz jeżeli ktoś jest nam pisany – spokojnie poczeka, aż obie strony będą na siebie gotowe.

Czy motylki w brzuchu są objawem zakochania?

Często będąc dopiero na początku bliższej relacji damsko męskiej, zastanawiamy się, jakie są pierwsze objawy zakochania. Na to pytanie odpowiedź znaleźć ciężko, gdyż tak naprawdę miłość, czy zauroczenie każdy przeżywa na swój sposób. Występuje jednak kilka szeroko przyjętych objawów, które uznawane są za pierwsze sygnały, że druga osoba jest dla nas kimś więcej aniżeli tylko zwykłym znajomym. Do takich objawów zaliczamy między innymi:

  • zmniejszony apetyt, który powodowany jest skokami adrenaliny
  • nieustanne myślenie o drugiej osobie
  • zasypianie oraz budzenie się z myślą o drugiej osobie
  • sny związane z tą osobą
  • znaczne utrudnienie w skupieniu się
  • utrudnione logiczne myślenie
Zobacz również:  Squirt — czy kobiecy wytrysk jest możliwy?

To tylko kilka z takich objawów, a obserwując je u siebie razem motylkami w brzuchu, możemy zacząć poważnie myśleć o tym, że powoli się zakochujemy.

Kiedy mężczyzna czuje motyle w brzuchu?

Kto zakochuje się szybciej. Mężczyzna? Czy kobieta. To pytanie, które często pojawia się na ustach wielu zainteresowanych tematem uczuć. Badania przeprowadzone na przestrzeni lat przez wszelkiego rodzaju psychologów – ujawniają, iż mężczyźni potrafią zadeklarować swoje uczucia już na pierwszych kilku spotkaniach aż w 30% przypadków częściej niż kobiety. Zatem Ile czasu potrzebuje mężczyzna żeby się zakochać? Tego jednoznacznie stwierdzić nie można, lecz jak wynika z badań, mężczyźni o wiele bardziej skorzy są, aby szepnąć swojej wybrance do ucha te dwa cenne słowa „Kocham Cię”.

Motylki w brzuchu, jesteście tam?

Zakochać się jest łatwo. Czasem wystarczy chwila, aby poczuć motylki w brzuchu, a druga, aby stwierdzić, że osoba, z którą dopiero co nawiązaliśmy kontakt, jest tak naprawdę tą przysłowiową drugą połówką układanki w naszym życiu. Czując pierwsze objawy zakochania, niejednokrotnie wyobrażamy sobie wspólnie spędzone chwile. Od zakochania do związku jednak jest daleka droga, a od związku do miłości, która będzie trwała i solidna jak skała, mogą minąć długie lata, o ile nie dekady. Czym jednak byłaby miłość na przestrzeni lat, bez tych motyli w brzuchu, które czujemy co dzień rano, spoglądając na twarz ukochanej osoby?