Jak wybrać masaż, by był darem dla zdrowia i urody?

Masaż to bardzo stara metoda dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Masaż, by był skuteczny należy precyzyjnie dobrać do stanu zdrowia i potrzeb organizmu. Należy pamiętać, że źle dobrany lub wykonany masaż może zaszkodzić. Dlatego też przy wyborze masażu nie warto zdawać się na przypadek.

Masaż szyty na miarę

Masaż może mieć działanie relaksacyjne, lecznicze lub upiększające. Te ostatnie stają się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Wiele osób mówi o ich dużej skuteczności. Masaże lecznicze powinny być zalecone przez lekarza lub fizjoterapeutę. W tym wypadku nie warto decydować samemu. Istnieje jednak wiele masaży oferowanych w komercyjnych gabinetach masażu, które mogą zdecydowanie poprawić samopoczucie.

Masaż? Wybierz dobrze! – masaż w służbie relaksu

Wśród masaży relaksacyjnych popularne są:

– masaż gorącymi kamieniami,

– masaż Lomi Lomi

– masaż Shiatsu.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż ten, będąc niezwykle przyjemnym doświadczeniem, poprzez wysoką temperaturę stosowanych kamieni mocno odpręża. Obniżając poziom stresu odnawia również poczucie witalności.

Masaż Lomi Lomi

Jest to masaż całego ciała wykonywany dłońmi przy pomocy ciepłych olejków. Masaż ten związany jest z myśleniem holistycznym o ludzkim organizmie. W założeniu ma wprowadzać ciało i duszę w stan głębokiej harmonii.

Masaż Shiatsu

Masaż Shiatsu to masaż polegający na delikatnym uciskaniu skóry nie tylko dłońmi, ale także łokciami, a nawet stopami. Przy tego rodzaju masażu jest wyjątkowo ważne, by wykonywała go osoba mająca ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Masaż ten będzie świetny dla osób które oczekują wyciszenia swojej psychiki. Uspokaja on wszystkie układy w organizmie – sprawia, że miesiączki są mniej bolesne, a migreny mniej uciążliwe i rzadsze.

Zobacz również:  Wypieki - dlaczego ciasto przy pieczeniu pęka?

Masaż kobido

Masaż znany jest od stuleci jako zabieg nie tylko poprawiający samopoczucie, ale także upiększający. Jaki masaż wybrać, by poprawić urodę twarzy? Osoby pragnące poprawy opadających z wiekiem rysów twarzy, powinny zdecydować się na masaż kobido.

Sekret młodości

Masaż kobido w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. Jednak technika masowania tkanek twarzy w celu utrzymania ich w dobrym stanie i zatrzymania młodego wyglądu jest techniką bardzo starą. Masaż kobido pochodzi z Azji, wśród Azjatek jest klasyczną metodą dbania o urodę. Jest bardzo głębokim intensywnym masażem, wykonywany w seriach jest niezwykle skuteczny. Dlatego też nazywany jest nieinwazyjnym liftingiem. Wykonywany cyklicznie daj znakomite efekty.

Jak wybrać masaż w szczególnych przypadkach?

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do masażu. Są nimi:

– nadciśnienie, (Sprawdź artykuł: https://nores.pl/czy-picie-wody-obniza-cisnienie-krwi-sprawdz-jak-naturalnie-wspomoc-organizm/ , a dowiesz się czy picie wody obniża ciśnienie krwi)

– gorączka,

– wyprysk atopowy na skórze,

– zaostrzenie objawów choroby reumatycznej,

– wszelkie problemy z układem limfatycznym.

Do przeciwwskazań należy również ciąża. Nie jest to przeciwwskazanie bezwzględne, będąc w ciąży należy jednak podejmować decyzję o masażu bardzo ostrożnie. Warto zainteresować się masażem przeznaczonym specjalnie dla kobiet w ciąży.

Relaks i elastyczna skóra

Ciąża to czas, w którym skóra wykazać musi się niezwykłą wytrzymałością. Dlatego też masaże przeznaczone dla kobiet w ciąży uwzględniają tę potrzebę. Wykonuje się je przy użyciu masła Shea.

Pod względem techniki masażu są one bezwzględnie dopasowane do zasad bezpieczeństwa w czasie ciąży. Ich celem jest wprowadzenie w stan relaksu i poprawa samopoczucia.

Zobacz również:  Co oznacza milczenie faceta po randce?

Klasycznie lub na sportowo

Masaże relaksacyjne mogą znacząco poprawić samopoczucie i przyczynić się do lepszego funkcjonowania na co dzień, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Czasem jednak mogą się okazać niewystarczające. W takich sytuacjach, zastanawiając się, jaki masaż wybrać, warto zdecydować się na masaż klasyczny lub nawet sportowy.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny ma działanie regeneracyjne. Będzie dobrym wyborem dla osób, których organizm jest osłabiony przez niedawno przebytą chorobę lub przewlekłe dolegliwości. Masaż klasyczny poprzez zastosowanie różnych form nacisku rozluźnia mięśnie, obniżając poziom ogólnego napięcia. Sukcesywnie poprawia samopoczucie, wpływając pozytywnie na ogólny stan zdrowia.

Masaż sportowy

Masaż sportowy ma działać regenerująco na mięśnie. Wykonuje się go na określonej grupie mięśni. Masaż wzmacnia je, dzięki czemu ryzyko doznania kontuzji jest mniejsze. Taki masaż będzie znakomity dla każdej osoby, która uprawia intensywnie sport i ma problem z nadwerężonymi mięśniami lub stawami.

Masaż to język miłości

Sztuka masażu jest bardzo starą sztuką. Opiera się na wiedzy o budowie ludzkiego ciała zdobytej kilka tysięcy lat temu. Techniki masażu nie mogą zastąpić koniecznego leczenia, mogą być jedynie technikami uzupełniającymi. Mają jednak tak dobroczynne działanie na organizm, że warto im zaufać. Warto znaleźć technikę masażu odpowiednią dla siebie. Odpowiednio dobrane masaże mogą przynieść jedynie korzyści i znacząco wpłynąć na całokształt zdrowia.