Keratynowe prostowanie włosów po trwałej ondulacji

Keratynowe prostowanie włosów po trwałej ondulacji stanowi jeden spośród najbardziej skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Powszechnie znany jest także jako brazylijskie prostowanie włosów za sprawą wymagających potrzeb Brazylijek, których to gęste, ciemne kosmyki są bardzo narażone na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Skoro kobiety mające urodę latynoską mogą zachować zdrowe, lśniące oraz piękne włosy, dla nas także nie będzie to stanowiło przeszkody. Jak pozbyć się trwałej dzięki keratynowemu prostowaniu włosów? Na czym polega ten zabieg?

Czym jest zabieg keratynowego prostowania włosów po trwałej ondulacji?

Keratyna jest białkiem, czyli naturalnym budulcem włosów, który odpowiedzialny jest za ich elastyczność, sprężystość oraz właściwe nawilżenie. Z wiekiem włókna keratyny podlegają osłabieniu, co ma negatywny wpływ na kondycję włosów. Również trwała ondulacja, szczególnie ta nieprawidłowo przeprowadzona może doprowadzić do poważnych zniszczeń kosmyków. Wówczas dobrym rozwiązaniem może być właśnie keratynowe prostowanie włosów. Zabieg ten polega na wprowadzeniu w głąb włosów keratyny przy pomocy specjalistycznej prostownicy nagrzanej wcześniej do 230 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura pozwala na otwarcie łusek oraz odbudowanie ubytków w strukturze włosa, za sprawą preparatów keratynowych. Łuski w ciągu pół godziny powoli ulegają zamknięciu, keratyna zaś zostaje odpowiednio utwardzona.

Jak pozbyć się trwałej? – Przebieg zabiegu keratynowego prostowania włosów

Podczas tego zabiegu wykorzystywane są dobroczynne właściwości keratyny – jednego spośród najtrwalszych białek w naturze. W czasie takiego zabiegu można nie tylko wyprostować włosy, ale również wyeliminować ich uszkodzenia powstałe w czasie trwałej ondulacji lub w wyniku działania innych niekorzystnych czynników. Keratyna wnika w uszkodzone części struktury włosów i wypełnia je, prostując oraz zagęszczając. Procedura ta może się różnić zależnie od składu użytego kompleksu. Zwykle sesja przebiega według podanej kolejności:

  • mycie włosów szamponem mającym specjalny skład,
  • czesanie kosmyków grzebieniem o rzadkich zębach,
  • odczekanie na naturalne wyschnięcie kosmyków,
  • nałożenie keratyny i wprasowanie jej przy pomocy prostownicy rozgrzanej do 230 stopni,
  • umycie oraz wysuszenie włosów.
Zobacz również:  Ile kcal ma kebab? Czy można jeść kebab na diecie?

Taka sesja może potrwać 1,5 do 2 godzin. Po wyprostowaniu keratynowym powinno się używać szamponów bezsiarczanowe do pielęgnacji kosmyków. Trzeba się upewnić, iż w składzie kompleksu keratynowego nie ma formaldehydu. Dawniej substancja ta znajdowała się w składzie regeneratorów keratyny, niemniej jednak z uwagi na jej sporą szkodliwość większość producentów przestała jej używać. Produkty stosowane do pielęgnacji włosów nie powinny mieć w składzie zasad. Z uwagi na fakt, iż kosmyki stają się znacznie cięższe, z osłabionymi korzeniami, rośnie ryzyko zwiększonego ich wypadania. Zabieg keratynowego prostowania włosów można przeprowadzić w domu, jednakże wówczas należy być pewnym swoich umiejętności fryzjerskich.

Kto powinien zdecydować się na taki zabieg?

Brazylijskie prostowanie włosów zaleca się kobietom po trwałej ondulacji, jak również po innych zabiegach fryzjerskich, które mogły mieć wpływ na znaczne pogorszenie kondycji włosów. Spory wpływ na stan włosów mają również niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak duży mróz i silne słońce. Po zabiegu kosmyki nie tracą naturalnej wilgoci i nie są też podatne na warunki atmosferyczne, w czasie deszczu nie ulegają spuszeniu, nie kręcą się i nie plączą. Celem przedłużenia efektów zabiegu, nie jest wskazane mycie kosmyków przy pomocy szamponów zawierających silikony. Należy również zrezygnować z produktów z alkoholem w składzie, które silnie wysuszają włosy oraz skórę głowy.

Zobacz również:  Jak sobie radzić z puszącymi się włosami?

Efekty keratynowego prostowania włosów po trwałej ondulacji

Należy mieć na względzie, iż efektem tego zabiegu będzie całkowite wyprostowanie kosmyków, co jest pożądane przez panie, tym bardziej te mające długie włosy. Stają się one wówczas podatne na układanie, głęboko odżywione, sprężyste oraz lśniące. Miłośniczki falowanych oraz kręconych włosów mogą dokonywać wyboru spośród innych zabiegów pielęgnacyjnych, które podkreślą skręt kosmyków, niemniej nie doprowadzą do ich wyprostowania. W czasie dobierania zabiegu, warto uwzględnić zalecenia fryzjera, który wybierze odpowiednią metodę, zależnie od kondycji, długości oraz gęstości kosmyków i przeprowadzi metamorfozę, która z pewnością doda pewności siebie.