Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy?

Na początku znajomości każdemu z nas zależy na tym, aby sprawdzić, czy drugiej osobie na nas zależy. Dotyczy to nie tylko kobiet, lecz także mężczyzn. Zanim mężczyzna zaangażuje się w związek, testuje swoją wybrankę na różnorodne sposoby. Warto sprawdzić, jakie metody są w tym wypadku najskuteczniejsze. Dlaczego faceci sprawdzają kobiety? Jakie zachowania są najczęściej praktykowane? O czym warto wiedzieć?

Kilka popularnych metod

Jak facet może sprawdzić, czy kobiecie zależy? Istnieje kilka metod, które są chętnie wybierane przez facetów. Zachowania tego typu zazwyczaj pojawiają się na początku związku. Wtedy jeszcze mamy wątpliwości co do tego, czy drugiej stronie na nas zależy. Przyjrzyjmy się temu, jakie metody są najpopularniejsze.

Fizyczność w związku

Pierwszym rozwiązaniem są testy fizyczne. Fizyczność to aspekt, który występuje w każdym związku. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywana przez facetów. Jak mężczyzna sprawdza kobietę? To bardzo proste zadanie. Punktem odniesienia mogą być drobne gesty, które wpływają na określenie tego, czy drugiej osobie zależy na znajomości. Podczas spaceru lub kolacji można delikatnie musnąć dłoń parterki, aby przekonać się, czy istnieje pomiędzy nami chemia. Ta czynność nie jest zbyt nachalna i pozwala określić to, jak w takiej sytuacji czuje się kobieta. Na szczęście ta metoda jest najchętniej praktykowana przez mężczyzn. Niekiedy jednak faceci chcą zbyt szybko przetestować kobietę. Na pierwszej randce chcą się całować i dotykać, co może zostać odebrane jako atak. Takie działanie nie dają pożądanych rezultatów.

Szybkie zbliżenie się do kobiety

Kolejną metodą na zbadanie zainteresowania drugiej osoby jest szybkie zbliżenie. Mężczyzna może wyrażać chęć wproszenia się do mieszkania kobiety. W  taki sposób sprawdza, czy partnerce na nim zależy. Faktem jest, że kobiety zainteresowane i zaangażowane chętnie zgodzą się na wizytę w swoim domu. Gdy obu stronom zależy na sobie, dochodzi do zmniejszenia przestrzeni osobistej, a wizyta u drugiej osoby nie jest krępująca. Wspólne oglądanie filmu, czuły dotyk podczas seansu, codzienne czynności domowe – wszystko to może być dowodem na utwierdzenie faceta w tym, ze kobiecie na nim zależy.

Zobacz również:  Czy implanty zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi?

Pamiętajmy o tym, aby nie oceniać zainteresowania jedynie na podstawie zaproszenia do własnego mieszkania. Kobiety zazwyczaj cenią swoją prywatność, przy czym każdy z nas ma inną strefę komfortu. Czasami wizyty w domu stają się normą dopiero po oficjalnym rozpoczęciu związku.

Milczenie faceta

Okazuje się, że mężczyźni mogą testować swoje wybranki poprzez manipulację. Jest to z pewnością sprytne zagranie, jednak może być krzywdzące dla drugiej strony. Zazwyczaj milczenie polega na tym, że mężczyzna po kilku miłych spotkaniach urywa kontakt. Dzięki temu sprawdza, czy kobieta ubiega się o kontynuowanie relacji. Jeśli pani naszego serca zaczyna dzwonić, pisać i szukać kontaktu, to znak, że jej zależy na podtrzymaniu relacji. Takie rozwiązanie nie zawsze jest dobre i może być sygnałem dla kobiety, że mężczyźnie już nie zależy. To błędne koło, którego warto unikać.

Dlaczego faceci sprawdzają kobiety?

Każda kobieta niejednokrotnie zastanawia się, dlatego jest testowana przez mężczyznę. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zazwyczaj powodem jest chęć działania i większego zaangażowania się w relację. Niekiedy facet jest tak zauroczony swoją wybranką, że nie może się powstrzymać przed okazywaniem uczuć. Jednakże czasami sprawdzenie kobiety wiąże się z tym, że mężczyzna chce mieć pewność co do tego, iż jego zaangażowanie i uczucia są odwzajemnione ze strony kobiety. Nie zapominajmy o tym, że często brak pewności siebie jest motywatorem do pewnych zachowań. W efekcie mężczyzna może sprawdzić, czy dalsze działania mają sens. Jak widać, sprawdzanie kobiety odbywa się na wiele różnych sposobów. Pewne jest to, że każdy facet korzysta ze swoich metod na przetestowanie wybranki serca. Nawet podświadomie wykonuje pewne gesty i zachowujemy się w określony sposób. Mężczyzna chce uzyskać odpowiedzi na różne pytania:

  • Czy jest ważny dla drugiej strony?
  • Czy warto angażować się w ten związek?
  • Czego pragnie kobieta?
  • Jak o nią zadbać?
  • Jak zauroczyć drugą stronę?
  • Czy warto cały czas się starać?
Zobacz również:  Jakie zalety i wady ma abstynencja seksualna?

W głowie mężczyzn rodzą się te i inne pytanie. To samo dotyczy z pewnością kobiet. Panie chcą także testować swoich mężczyzn, sprawdzając, czy są dla nich ważne.

Metody sprawdzania drugiej strony bywają różne. Zastanówmy się, czy na pewno warto wdrażać niektóre zachowania. Postępujmy zgodnie z potrzebami swoimi i drugiej strony, tak aby jej nie urazić. Mężczyźni chętnie wybierają testy fizyczności, milczenie po kilku randkach, czy też chęć szybkiego zbliżenia się do drugiej strony.

Chcesz dowiedzieć się Ile czasu potrzebuje mężczyzna żeby sięzakochać? Przeczytaj ten artykuł:
https://nores.pl/ile-czasu-potrzebuje-mezczyzna-zeby-sie-zakochac/