Botoks na włosy – na czym polega zabieg, cena, dla kogo?

Jeśli szukasz sposobu na najgładsze, najbardziej lśniące włosy bez większego wysiłku, możesz rozważyć kurację botoksem do włosów. Nie martw się: sama nazwa jest całkowicie myląca.

Czy botoks do włosów zawiera botoks?

Botoks do włosów tak naprawdę nie zawiera toksyny botulinowej, która jest głównym składnikiem botoksu do twarzy. Zamiast tego jest to nazwa oparta na działaniu produktu. Tak jak botoks działa poprzez rozluźnienie mięśni i wygładzenie skóry, „botoks do włosów” działa poprzez wypełnienie poszczególnych włókien włosów, aby nadać im pełnię blasku i zapewnić idealne wygładzenie.

Jak działa kuracja botoksem do włosów?

Co w swoim składzie zawiera preparat?

Botoks do włosów to w rzeczywistości głęboko kondycjonujący zabieg, który pokrywa włókna włosów wypełniaczem, takim jak keratyna. Zabieg wypełnia wszelkie złamane lub cienkie miejsca na każdym kosmyku włosów, aby włosy wyglądały na bardziej pełne i lśniące.

W składzie wykorzystywanego do zabiegu preparatu znajdują się m.in.:

  • olejek kawiorowy
  • Peptyd BONT-L
  • witamina B-5
  • Witaminy E
  • kompleks kolagenowy

Jak wygląda zabieg?

W botoksie do włosów nie używa się żadnych igieł. Zamiast tego produktem jest środek kondycjonujący, który nakłada się bezpośrednio na pasma włosów. W celu wykonania zabiegu można udać się do salonu fryzjerskiego lub kupić produkty do samodzielnego zastosowania w domu.

Zabieg rozpoczyna się od mycia włosów szamponem, który otwiera łuski i przygotowuje je do odżywienia. Następnie preparat nakładany jest na pasma, równocześnie wmasowując produkt od nasady aż po końce. W zależności od tekstury włosów i pożądanego rezultatu, po nałożeniu botoks pozostawia się na głowie na czas od 20 minut do godziny

Zobacz również:  Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały? Sprawdzone sposoby!

Niektórzy styliści mogą zdecydować się na spłukanie produktu przed suszeniem i prostowaniem włosów prostownicą. Inni rekomendują zostawienie produktu na włosach podczas suszenia i prostowania, aby pomóc w pełniejszym wniknięciu produktu w pasma.

Efekty widoczne są natychmiast po wysuszeniu włosów.

Należy pamiętać o tym, żeby unikać kontaktu z wodą przez co najmniej 3-4 dni od wykonania zabiegu, aby nie poszedł na marne.

Ile kosztuje botoks włosów?

Cena botoksu do włosów waha się między 120-150 zł za włosy do ramion i wzrasta w zależności od gęstości i długości włosów. Oczywiście można znaleźć tańsze oferty wykonania zabiegu, które mogą oferować początkujące stylistki.

Jak skuteczny jest botoks do włosów?

Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrych rezultatów będzie wizyta w zaufanym salonie i poproszenie stylisty fryzur o zalecenia dotyczące zabiegu.

Styliści włosów mogą kupować swoje produkty od zweryfikowanych sprzedawców, dzięki czemu wiedzą, że otrzymują produkty najlepszej jakości.

Efekty botoksu do włosów utrzymują się od 2 do 4 miesięcy, chociaż dokładne ramy czasowe będą się różnić w zależności od osoby.

Zaleca się stosowanie szamponu o niskiej zawartości siarczanów lub bez obecności siarczanów, aby podtrzymywać efekty.

Kto może stosować botoks na włosy?

Botoks do włosów można zastosować w przypadkach:

Zobacz również:  Jak dbać o brwi po hennie pudrowej? - najważniejsze porady

Ogólnie rzecz biorąc, botoks do włosów jest uważany za bezpieczny dla każdego rodzaju włosów, zarówno naturalnych i tych farbowanych.

Jak często można wykonywać botoks do włosów?

Chociaż można oczekiwać, że kuracja botoksem na włosy utrzyma się przez okres około trzech miesięcy, jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby przedłużyć efekty. Zaleca się mycie włosów delikatnym szamponem bez siarczanów i parabenów nie częściej niż dwa do trzech razy w tygodniu. Aby pójść o krok dalej, warto rozważyć spanie na jedwabnej poszewce na poduszkę lub spanie w czepku.

Jaka jest różnica między botoksem do włosów a keratyną?

Niektórzy mylą zabiegi botoksu z keratyną, ponieważ wyniki mogą być podobne. Wiele zabiegów keratynowych zawiera jednak formaldehyd, który redukuje puszenie się i prostuje pasma chemicznie – w przeciwieństwie do botoksu, który pracuje z naturalną teksturą włosów, aby uzyskać bardziej subtelny efekt.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że keratyna i botoks do włosów nigdy nie powinny być wykonywane w tym samym czasie. To, który zabieg jest lepszy dla danej osoby zależy od rodzaju włosów i problemu z którym przyszła. Szczegóły powinny być ustalone podczas wstępnej konsultacji ze stylistą.

Jeśli szukasz sposobu na wygładzenie włosów i sprawienie, by wyglądały na bardziej pełne i lśniące, może pomóc kuracja na włosy z botoksem. Jednak wcześniej przygotuj się na wydanie kilkuset złotych i zaplanuj wizytę w zaufanym salonie, aby uzyskać najlepsze wyniki.