Na czym polega laminacja brwi i czy jest szkodliwa?

Jeśli zastanawiasz się nad laminowaniem brwi, możesz mieć obawy, czy nie uszkodzi to delikatnej skóry wokół oczu. W tym artykule dowiesz się, czy laminacja jest bezpieczna dla Twoich brwi i czego możesz się spodziewać po zabiegu.

Czym jest laminowanie brwi?

Proces laminowania polega na nałożeniu kleju na brwi i pozostawieniu go do wyschnięcia, a następnie oderwaniu kleju, aby odsłonić ciemniejszy pigment pod spodem. Laminowanie brwi można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub w domu.
Profesjonalne laminowanie brwi jest zwykle wykonywane przez kosmetyczki w ramach szerszego zabiegu estetycznego, takiego jak microblading lub tinting.
Laminowanie brwi w domu można wykonać za pomocą zestawu, który zawiera klej i narzędzia do aplikacji. Proces ten podobny jest do mikropigmentacji, czyli procesu tworzenia naturalnie wyglądających brwi poprzez wytatuowanie włosków.

Czy laminowanie brwi jest możliwe do wykonania w domowym zaciszu?

Tak, możesz zrobić to sama lub zlecić to profesjonaliście w ramach większego pakietu zabiegów. Niektórzy ludzie decydują się na laminowanie brwi w ramach codziennej rutyny kosmetycznej, podczas gdy inni robią to tylko wtedy, gdy chcą podkreślić lub zmienić swój wygląd.

Jaki jest efekt laminacji?

Laminowanie przyciemnia kolor brwi i dodaje im większej wyrazistości. Może to sprawić, że Twoje brwi będą się bardziej wyróżniać i wyglądać na pełniejsze, co jest świetne, jeśli szukasz radykalnej zmiany. Laminowanie brwi pomaga również zmniejszyć lub wyeliminować niejednolite, lub wyblakłe obszary na twarzy wokół brwi.

Czy laminacja może uszkodzić oczy?

Nie, podczas wykonywanego zabiegu, specyfiki wykorzystane w trakcie procesu nie mają, a przynajmniej nie powinny mieć kontaktu z oczami ani nawet samymi powiekami. W związku, z czym nie ma możliwości, by laminacja miała negatywny wpływ na oczy.

Jak wygląda proces?

Jeśli robisz laminację brwi w domu, zacznij od nałożenia kleju na czystą skórę wokół brwi. Poczekaj, aż wyschnie, a następnie odklej wyschniętą warstwę kleju. Ważne jest, aby w zestawie nie używać żadnego innego kleju ani rozpuszczalnika, ponieważ mogą one potencjalnie podrażnić oczy. Po usunięciu zaschniętego kleju nałóż świeżą warstwę na brwi i pozwól mu ponownie wyschnąć. Następnie użyj aplikatora, aby oderwać wyschniętą warstwę i odsłonić ciemniejszy pigment pod spodem.
Jeśli wykonujesz profesjonalne laminowanie brwi, Twoja kosmetyczka zacznie od oczyszczenia i wyodrębnienia brwi za pomocą kosmetyków. Następnie nałoży klej na czystą skórę wokół twoich brwi, pozwalając jej wyschnąć przed odklejeniem zaschniętej warstwy. W przypadku, w którym laminacja brwi będzie towarzyszyć innym zabiegom, jak np. mikropigmentacji, po skończeniu laminacji i oczyszczeniu skóry, kosmetyczka zacznie proces precyzyjnego tatuowania włosków nieodróżnialnych od prawdziwych.

Ile kosztuje laminowanie brwi?

Koszty laminowania brwi różnią się w zależności od lokalizacji i specyfiki profesjonalisty. Oczywiste jest, że w większych miastach, zabieg będzie droższy niż w miasteczkach. Ogółem, należy przygotować się na wydatek rzędu od 100 do 200 zł. Sam proces trwa zwykle około 45 minut, a efekty utrzymują się do półtora miesiąca. Jeśli chcesz wypróbować samodzielną laminację, zestaw, w którym znajdziesz wszelkie potrzebne przyrządy, wraz z instrukcją, kosztuje zwykle do 50 zł. Jednak możliwe jest znalezienie zakupienie samej saszetki do laminacji, która to już wyniesie tylko około 17 zł.

Jakie są korzyści?

Laminowanie może sprawić, że Twoje brwi będą wyglądać na pełniejsze i bardziej podkreślone bez ich trwałej zmiany. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz wypróbować nowy wygląd lub regularnie malować brwi. Dobrze jest również, jeśli masz niejednolite obszary wokół brwi, które wymagają większego wypełnienia włoskami, takie jak blizny lub przebarwienia.
„Laminowanie brwi to jeden z najlepszych zabiegów kosmetycznych dostępnych obecnie w salonach” – mówi Ashley Williams, profesjonalna wizażystka i ekspertka od brwi w Benefit Cosmetics, która to firma jest jednym z największych producentów kosmetyków. „Nadaje objętość i wymiar przerzedzającym się brwiom bez stałej ingerencji”. Można również zauważyć, że w ostatnich latach popularność tego zabiegi znacznie wzrosła, ułatwiając tym samym klientkom salonów dostęp do łatwego poprawienia wyglądu swoich brwi.

Kiedy powinnaś zdecydować się na laminację brwi?

Jeśli chcesz uzyskać nowy, zachwycający look, rozważ laminowanie brwi w ramach większego zabiegu estetycznego. Można to zrobić na początku lub na końcu sesji mikrobladingu, lub przyciemniania, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.
„Lubię stosować laminację pod koniec zabiegu na brwi, kiedy moja klientka chce uzyskać więcej wyrazistości i objętości” – mówi wspomniana już Williams.
Przeczytaj również artykuł: Jak dbać o brwi po zabiegu laminacji