Implanty piersiowe a lot samolotem – to warto wiedzieć

Implanty piersiowe to marzenie wielu kobiet. Trudno się temu dziwić, takie rozwiązanie ma bowiem wiele zalet. Niestety na temat implantów powstało wiele mitów. Jeden z nich dotyczy niebezpieczeństwa związanego z podróżowaniem samolotem. Czy posiadając implanty piersiowe, trzeba zrezygnować z tej formy podróży? Dlaczego tak wiele kobiet decyduje się na ich wykorzystanie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Implanty piersiowe a lot samolotem

Wiele osób powiela mit, który mówi, że posiadanie implantów piersiowych jest przeciwwskazaniem do lotu samolotem. Taka podróż miałaby skutkować pęknięciem lub nawet wybuchem powiększonych piersi. Trzeba uświadomić sobie, że jest to nic innego jak tylko mit. Implanty bardzo dobrze znoszą różnice wysokości oraz inne warunki typowe dla podróży samolotem. Kobiety na całym świecie decydują się na powiększenie piersi, a po okresie rekonwalescencji nie rezygnują z podróżowania samolotem. Wystarczy odwiedzić stronę dobrej kliniki, aby przekonać się, że implanty nie są przeciwwskazaniem do korzystania z tego środka transportu. Informacje na ten temat można znaleźć na przykład w zakładce z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Zalecenia lekarskie są ważne

Implanty piersiowe a lot samolotem? Wiesz już, że nie ma przeciwwskazań. Pamiętaj jednak, że najważniejsze są zalecenia lekarskie. Na kilka dni po przeprowadzonym zabiegu trzeba zrezygnować z podróży. W tym czasie ważny jest bowiem relaks i odpoczynek. Kobieta powinna się w tym się oszczędzać, a więc dźwiganie walizki nie jest dobrym pomysłem. Warto również pamiętać, że długie podróże są dla organizmu obciążające. Wyczerpanie sprawia zaś, że proces rekonwalescencji przebiega dłużej. Po zabiegu powiększenia piersi trzeba więc zadbać o odpoczynek i relaks, a także przestrzegać zaleceń lekarskich. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy zgłosić się do lekarza.

Zobacz również:  Implanty piersi, a nurkowanie – fakty i mity

Zabieg w dobrej klinice – gwarancja zadowolenia

Zastosowanie implantów piersiowych ma wiele zalet. Przede wszystkim dobrze wykonany zabieg sprawi, że biust będzie prezentował się atrakcyjniej. W przypadku kompleksów warto pozwolić sobie na takie rozwiązanie, aby zyskać pewność siebie i poczuć się lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że jedynie zabieg przeprowadzony w dobrej klinice ma sens i jest bezpieczny. Oto kilka wskazówek, które są pomocne w dokonaniu odpowiedniego wyboru:

  • Sprawdź dostępną ofertę – w Polsce działa przynajmniej kilka świetnych klinik. Warto sprawdzić różne możliwości, aby znaleźć najlepszą. Nawet jeśli zabieg wiąże się z podróżą do innego miasta, zawsze warto postawić na sprawdzoną klinikę.
  • Poznaj opinie innych osób – możesz znaleźć je na forum internetowym lub grupie tematycznej na Facebooku. Dzięki opiniom innych będzie Ci łatwiej znaleźć klinikę, która spełni najważniejsze oczekiwania.
  • Sprawdź stronę internetową kliniki – każde profesjonalne miejsce ma swoją stronę w sieci. Znajdziesz tam najważniejsze informacje na temat oferty, odpowiedzi na ważne pytania oraz dane kontaktowe.
  • Ufaj swoim przeczuciom – kontakt z kliniką jest utrudniony? A może personel nie zachowuje się w profesjonalny sposób? W takich przypadkach warto poszukać innej oferty.
Zobacz również:  Katar sienny - objawy oraz sposoby leczenia

Jeśli zwrócisz uwagę na powyższe kwestie, na pewno uda Ci się wybrać odpowiednią klinikę. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy zastosowanie implantów to dobry pomysł, czytaj dalej. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto powiększyć biust.

Implanty piersiowe – zalety

Według ISAPS w roku 2013 powiększenie biustu było najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii estetycznej. Śmiało można więc powiedzieć, że zabieg ten jest bardzo popularny. Dlaczego? Ponieważ po jego przeprowadzeniu można zauważyć wiele korzyści. Wśród największych zalet warto wymienić:

  • Powiększenie piersi sprawia, że kobieta może zyskać pewność siebie i poczuć się jeszcze bardziej atrakcyjnie
  • Zastosowanie implantów to bezpieczny i powszechnie stosowany sposób na powiększenie biustu
  • Dostępne są chirurgiczne sposoby na usunięcie implantów, nie trzeba więc obawiać się, o brak możliwości zmiany zdania
  • Istnieją różne rodzaje implantów, dzięki czemu nietrudno wybrać odpowiednią opcję

Niezależnie od tego, jaki jest powód chęci powiększenia biustu, warto spełnić swoje marzenie i zdecydować się na zabieg.

Implanty piersiowe – nie ufaj mitom

Implanty piersiowe a lot samolotem to niejedyna kwestia, która wzbudza zainteresowanie. Mity dotyczą także nurkowania z implantami, konieczności ich regularnej wymiany, zwiększenia ryzyka zachorowania na raka. Przez takie stwierdzenia kobiety obawiają się powiększania biustu za pomocą implantów. Trzeba pamiętać, że weryfikowanie informacji jest bardzo ważne. Ewentualne wątpliwości należy wyjaśniać z lekarzem.