Wymarzony dom z efektowną elewacją – zobacz te projekty!

Przy planowaniu budowy swojego domu jednorodzinnego, nie sposób pominąć pytanie o styl wykończenia, jakim wyróżniać się ma wymarzona inwestycja. Czy powinien nawiązywać do tradycyjnej, klasycznej estetyki czy też odzwierciedlać nowoczesne rozwiązania kompozycyjne, zgodne z najnowszymi trendami? Wybór sposobu wykończenia elewacji to kwestia bardzo indywidualna, zależna od gustu, preferencji i upodobań estetycznych Inwestorów. Dom to miejsce, w którym spędzamy większość czasu, powinien więc odpowiadać naszemu stylowi życia, a także cieszyć atrakcyjnym wyglądem.

W artykule prezentujemy pięć interesujących projektów z kolekcji Pracowni ARCHON+, które wyróżnia nowoczesność zastosowanych rozwiązań, a wykończenie podkreśla ich indywidualny styl i charakter. Być może właśnie wśród nich znajduje się ten wymarzony, idealny dom.

Dom w zdrojówkach

Ten uroczy budynek z kolekcji: projekty domów z wejściem od południa, posiada wiele atutów. Dom jest prosty w budowie, a jego klasyczna w formie bryła z dachem dwuspadowym, pokrytym modną płaską dachówką w antracytowej tonacji prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Kolorystyka tynków i okładziny kamiennej jest stonowana, co nawiązuje do nowoczesnego stylu, w którym dominują chłodne barwy i naturalne materiały. Wnętrze domu oferuje wiele praktycznych i poszukiwanych przez Inwestorów rozwiązań. Na parterze mieści się otwarta przestrzeń dzienna, a atrakcyjny taras z podcieniem zachęca do stworzenia klimatycznej strefy relaksu w otoczeniu ogrodu. Znakomicie rozplanowane poddasze użytkowe to strefa prywatna, mieszcząca cztery sypialnie, garderobę, łazienkę i pralnię. W ramach bryły zaprojektowano także jednostanowiskowy garaż.

Dom w śliwach 2 (G2E)”

Poszukując przestronnego i reprezentacyjnego domu dla swojej rodziny, nie sposób przejść obojętnie obok tej rozłożystej i okazałej bryły, która w sobie łączy elementy klasyczne z nowoczesnymi rozwiązaniami. Uwagę zwraca frontowa lukarna z wejściowym podcieniem, wyróżnionym naturalną okładziną drewnianą. Nowoczesnym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna z rekuperacją, która zapewnia nie tylko komfortowe użytkowanie domu, ale również pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne. Wnętrze budynku z pewnością spełni oczekiwania większych rodzin. Jasna, przestronna strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią to idealne miejsce na rodzinne spotkania i wspólne posiłki, a na poddaszu znajdują się trzy wygodne sypialnie. Z myślą o dodatkowej przestrzeni zaprojektowano też strych, który można zaadaptować na cele mieszkalne lub rekreacyjne.

Zobacz również:  Czym jest kawa ristretto?

Dom w renklodach 15 (G2E) OZE”

Oto projekt efektownego domu parterowego, w którym subtelne elementy klasyczne łączą się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Kolumna w strefie wejściową wprowadza nutę tradycji, która harmonijnie współgra z nowoczesną linią budynku. Jasne elewacje w modnym kolorze i struktura betonu tworzą piękną oprawę dla okazałych przeszkleń, które wspaniale doświetlają wnętrze domu. Projekt zapewnia komfortową przestrzeń dla rodziny. W czytelnie zdefiniowanej części dziennej mieści się słoneczny salon z wyjściem na tarasowy podcień, jadalnia i doskonale zorganizowana kuchnia. Trzy sypialnie w strefie nocnej to zaciszna przestrzeń prywatna, w której do dyspozycji mieszkańców jest również garderoba i w pełni wyposażona łazienka. Garaż na dwa samochody dostępny jest przez wiatrołap. W projekcie uwzględniono wentylację z rekuperacją oraz pompę ciepła jako źródło ogrzewania.

Dom w kellerisach (G2)”

ARCHON+ proponuje także kolekcję: projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły, które charakteryzują się prostą bryłą z bezokapowym dachem dwuspadowym oraz przeszkleniami o imponujących rozmiarach. „Dom w kellerisach (G2)” jest projektem, który wyróżnia wysokie dwukondygnacyjne przeszklenie w jadalni oraz efektowna antresola. Elementem zwracającym uwagę jest również wspaniały taras, osłonięty pergolą, który oferuje mieszkańcom możliwość aranżacji klimatycznej strefy relaksu. W holu, przy schodach, zaprojektowano miejsce na ustawienie donic z roślinami, które pięknie ozdobią wnętrze. Na parterze zlokalizowany jest również wygodny apartament z prywatną łazienką, garderobą i wyjściem na osobny taras, co wzbogaca program funkcjonalny domu. Antresola daje możliwość aranżacji strefy do pracy, a układ funkcjonalny poddasza obejmuje trzy jasne i ustawne sypialnie, łazienkę oraz pralnię. W budynku znajduje się także dwustanowiskowy garaż.

Zobacz również:  Budowa budynków biurowych i budynków usługowych

Dom w wisteriach 8 (E) OZE”

Propozycja idealna dla Inwestorów, planujących budowę domu o klasycznej bryle z nowoczesnymi, energooszczędnymi instalacjami w standardzie. W tym projekcie przewidziano zarówno wentylację mechaniczną, jak i pompę ciepła. Dom zawiera kilka niezawodnych rozwiązań, które pozwolą na uzyskanie harmonijnej i funkcjonalnej bryły. Wyjątkowo efektowna strefa tarasowa z drewnianą pergolą stanowi nie tylko atrakcyjną strefę wypoczynku, ale również piękny akcent w całości realizacji. Stonowana elewacja, urozmaicona boniowaniem, doskonale współgra z drewnianą okładziną. Od strony frontowej domu znajduje się zaciszny podcień wejściowy, uwagę zwraca nowoczesne, narożne przeszklenie. To idealne dom dla rodzin, które szukają nowoczesnej harmonii z subtelnym akcentem klasyki. Rozwiązaniem praktycznym są drzwi tarasowe przesuwne, które pozwalają zaoszczędzić miejsce i zwiększają możliwości aranżacyjne wnętrza. W ramach otwartej strefy dziennej przewidziano miejsce na wygodny salon, jadalnię i kuchnię z wyspą. Dodatkowy pokój to idealna przestrzeń na gabinet. Poddasze z kolei to trzy pięknie doświetlone sypialnie, ponadto zaprojektowano tutaj garderobę i łazienkę.

Więcej informacji na www.archon.pl