Dlaczego warto wybrać naturalny dezodorant?

Upał, zmiana temperatury, wysiłek fizyczny. Wszystkie te czynniki łączy jedno. Sprawiają, że człowiek poci się, a co gorsza, towarzyszy temu nieprzyjemny zapach potu, którego chcemy z pewnością uniknąć. Stąd też od dziesięcioleci prężnie rozwija się przemysł kosmetyczny, który oferuje nam mnóstwo preparatów pomagających zachować świeżość i neutralny zapach bez względu na okoliczności. W poniższym tekście zwrócimy uwagę na rosnącą popularność naturalnych kosmetyków w tym dezodorantów. Podpowiemy, dlaczego warto je wybrać, z czego są zrobione i czy używając ich przyczyniamy się do ochrony naszej planety. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego naturalny dezodorant zyskuje na popularności?

Naturalny dezodorant cieszy się rosnącą popularnością z kilku powodów.
Po pierwsze, coraz więcej osób jest świadomych tego, co nakłada na swoją skórę i jak to wpływa na ich zdrowie i samopoczucie.
Po drugie, naturalne dezodoranty są skuteczne w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu potu, ponieważ zawierają składniki o właściwościach antybakteryjnych i odświeżających.
Po trzecie, naturalne kosmetyki są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji.

Z jakich składników produkuje się naturalne dezodoranty?

Naturalne dezodoranty mogą zawierać różne składniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Najczęściej używane z nich to:

– soda oczyszczona – ma działanie neutralizujące pH skóry i hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach,
– skrobia kukurydziana lub ryżowa – ma działanie absorbujące wilgoć i zapewnia uczucie suchości i świeżości,
– olej kokosowy – ma właściwości antybakteryjne i nawilżające, a także nadaje dezodorantom przyjemny zapach,
– masło shea – ma właściwości nawilżające i regenerujące skórę, a także chroni ją przed podrażnieniami,
– wosk pszczeli – ma działanie zmiękczające i tworzy na skórze warstwę ochronną,
– olejki eteryczne – posiadają właściwości antybakteryjne, antygrzybicze i odświeżające, a także nadają dezodorantom różne zapachy, np. lawendowy, cytrynowy czy miętowy,
– glinka – ma działanie oczyszczające i matujące skórę, a także pomaga usuwać toksyny z organizmu,
– Ałun – jest minerałem o właściwościach antybakteryjnych i ściągających pory skóry.

Zobacz również:  Sole Kąpielowe: Odprężenie i Uroda w Domowym SPA

Czy naturalne kosmetyki są dużo droższe od tych ogólnie dostępnych?

Naturalne kosmetyki mogą być nieco droższe od tych ogólnie dostępnych, ponieważ ich produkcja wymaga większej staranności i dbałości o jakość składników. Warto jednak pamiętać, że naturalne kosmetyki są często bardziej wydajne. Ponadto tytułowy naturalny dezodorant, jest inwestycją w nasze zdrowie i urodę, ponieważ nie naraża nas na działanie szkodliwych substancji chemicznych, które mogą powodować alergie, podrażnienia, wysuszenie skóry. Mówimy tu o produkcie, którego używany na co dzień przez lata.

Kosmetyki naturalne a podążanie na byciem „Eko”

Kosmetyki naturalne to nie tylko kwestia mody czy trendu, ale także świadomego wyboru i odpowiedzialności za naszą planetę. Używając kosmetyków naturalnych, możemy przyczynić się do ochrony środowiska na kilka sposobów. Większa wydajność sprawia, że kupujemy je rzadziej. Użyte do ich produkcji składniki nie zanieczyszczają środowiska. Duża część opakowań może być ponownie użyta lub podlega recyclingowi. Co równie ważne, nie wspieramy też testowania kosmetyków na zwierzętach, które jest często praktykowane przez producentów konwencjonalnych kosmetyków.

Zobacz również:  Letnie trendy w stylizacji paznokci

Na co zwracać uwagę wybierając naturalny kosmetyk?

Wybierając naturalny kosmetyk, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

– skład – najlepsze kosmetyki to te o jak najprostszym i najkrótszym składzie,
– certyfikaty – najlepiej wybierać kosmetyki posiadające certyfikaty potwierdzające ich naturalność i ekologiczność,
– opakowanie – wybierajmy kosmetyki zapakowane w opakowania przyjazne dla środowiska, np. ze szkła lub metalu.
– data ważności – najlepiej jest, gdy kosmetyki mają krótki termin ważności, ponieważ świadczy to o ich świeżości i braku konserwantów.

Podsumowanie

Naturalny dezodorant np. w kremie to świetna alternatywa dla zwykłych dezodorantów, ponieważ jest bezpieczny dla skóry, a jednocześnie skuteczny w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Jego cena nie jest też wygórowana biorąc pod uwagę wymienione wcześniej atuty.