Dlaczego warto zapewnić pracownikom dostęp do świeżej kawy?

Trudno wyobrazić sobie wydajną pracę bez kubka dobrej pracy pod ręką, dlatego coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są regularne dostawy kawy do biura. Z jednej strony można to potraktować jako poprawę komfortu pracy i satysfakcji z pracowników, ale tak naprawdę zyskuje na tym również pracodawca, który może liczyć na większą wydajność pracowników.

  1. Dlaczego warto zadbać o regularne dostawy kawy do biura?
  2. Najlepsza kawa ziarnista dla pracowników
  3. Ile kosztuje doskonała kawa ziarnista z dostawą do firmy?
  4. Zakup ekspresu do kawy na firmę czy leasing?

Często jednak problemem okazuje się logistyka, bo chociaż zakup kawy wydaje się prosty, to wiąże się z koniecznością ustalenia wielu rzeczy (jaka kawa, jak często ma być dostarczana, w jaki sposób i z wykorzystaniem jakich urządzeń będzie parzona), na co nie zawsze można znaleźć czas ze względu na natłok innych obowiązków. Na szczęście doskonała kawa ziarnista czeka na wyciągnięcie ręki, a cały proces można uprościć dzięki skorzystaniu z oferty firmy, która specjalizuje się w dostarczaniu kawy do firm.

Dlaczego warto zadbać o regularne dostawy kawy do biura?

Dobra kawa to podstawa i to niezależnie od tego, czy chodzi o popołudniową chwil relaksu, czy o rozpoczęcie dnia pełnego wyzwań. Nie da się również ukryć, że dostęp do darmowej kawy w miejscu pracy poprawia samopoczucie pracowników i obecnie traktowany jest jako coś oczywistego. Tym samym firma, która nie zadba o dobry ekspres automatyczny i kawy ziarniste może stracić w oczach swoich pracowników.

Na szczęście wysokiej jakości kawa do biura dostępna jest obecnie w bardzo atrakcyjnych cenach, szczególnie jeżeli firma zdecyduje się na regularne dostawy. To sprawia, że mogą ją zamówić nawet początkujące startupy lub niewielkie firmy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby podjąć trafną decyzję przy wyborze kawy. Chodzi przecież o jeden – dwa rodzaje ziaren, które muszą przypaść do gustu wszystkim zatrudnionym osobom. Chociaż wydaje się to trudne, to z poniższymi wskazówkami na pewno uda ci się znaleźć odpowiedni rodzaj.

  • Typ kawy – najłatwiejsza w przygotowaniu jest kawa rozpuszczalna, jednak w tym przypadku nie warto na siłę szukać oszczędności i zamiast niej wybrać kawę ziarnistą. Jest ona nie tylko bardziej aromatyczna i zdrowsza, ale ma też bogatszy smak.
  • Intensywność smaku i zawartość kofeiny – ziarna poszczególnych rodzajów kawy mogą się różnić intensywnością smaku oraz „mocą”, czyli zawartością kofeiny. W tej kwestii najlepiej postawić na przysłowiowy złoty środek, a z czasem zebrać feedback od pracowników i ewentualnie pomyśleć nad zmianą.
  • Cena kawy – jest to jedno z istotnych kryteriów, zwłaszcza jeżeli chodzi o regularne zamówienia, gdzie nawet niewielkie różnice w cenie paczki kawy mogą po kilku miesiącach lub latach przełożyć się na duże kwoty. W przypadku sprawdzonej oferty na kawy do biura spokojnie można postawić na produkty ze średniej półki, ponieważ i tak ich jakość będzie o wiele wyższa niż w przypadku konkurencyjnych rodzajów kaw.
Zobacz również:  Jak zostać konsultantką Avon i dlaczego warto?

Najlepsza kawa ziarnista dla pracowników

Dzięki kawie poprawia się efektywność i koncentracja, za co odpowiada zawarta w niej kofeina. Pracownikom daje to możliwość szybszego zakańczania niektórych zadań, a dla firmy przekłada się na ogólną większą wydajność. Co ciekawe liczne badania wskazują również na zdrowotne właściwości kawy, o ile jest pita w umiarze. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby zapewnić pracownikom świeżo paloną kawę, jest to, że to prosty i skuteczny sposób na budowanie relacji i integrację pracowników. W końcu nic tak nie łączy, jak wymiana nawet kilku zdań przy kawie w przerwie w pracy.

Jeżeli chodzi o wybór firmy, w której warto zamawiać kawę, należy mieć na uwadze, że w przypadku wybrania odpowiedniego dostawcy nie trzeba będzie później tracić czasu na samodzielne kupowanie paczek kawy. Warto więc od samego początku wybrać z zaufanego dostawcę, z którym współpraca będzie się doskonale układała przez długi czas.

Zobacz również:  Inteligentne windy i nie tylko – jak stworzyć smart office?

Ile kosztuje doskonała kawa ziarnista z dostawą do firmy?

Ceny dobrych kaw w popularnym sklepie internetowym słynącym z dużego wyboru kawy standardowo wynoszą około 100 – 110 PLN za kilogram. Najlepiej jednak skontaktować się z jej przedstawicielem, szczególnie jeżeli kawa w biurze ma być często dostarczana. Można wówczas uzyskać pomoc w doborze najlepszych ziaren w atrakcyjnej cenie – mogą to na przykład być odmiany z wyczuwalnymi nutami czekolady lub ziarna kawy o dużej zawartości kofeiny. Jest to również świetny sposób na uzyskanie dodatkowego rabatu, o ile firma zdecyduje się na stałą współpracę w kwestii dostaw kawy, nawet ekspresów do jej zaparzania.

Zakup ekspresu do kawy na firmę czy leasing?

Dodatkową zaletą takiej współpracy jest to, że nie trzeba wówczas wydawać wielu tysięcy na porządny ekspres, bo można skorzystać z oferty leasingu takich urządzeń. Szczegółowe informacje na temat dostępnych ekspresów ciśnieniowych dostępne są na stronie sklepu. W przypadku kilkuosobowych firm, na początek można zamówić jeden porządny ekspres, co w zupełności powinno wystarczyć.