Jak uzyskać delikatne fale na włosach i sprawić, aby długo się trzymały?

Kobiety uwielbiają zmieniać fryzury i czasami mieć proste włosy, a innym razem fale. Obecnie bardzo modne są delikatne fale, które pasują praktycznie na każdą okazję. Jak uzyskać delikatne fale na włosach? Czy każdej kobiecie pasują fale?

Delikatne fale na włosach na co dzień

Najczęściej na co dzień kobiety nie mają dużo czasu, aby zrobić fryzurę. Rano zawsze jest coś innego do roboty, a zrobienie fal wymaga czasu. Czy jednak jest to prawda? Może można zrobić delikatne fale szybko? Oczywiście, że tak. Rozwiązaniem jest zrobienie fal w salonie fryzjerskim. Podczas zabiegu używany jest specjalny preparat, który sprawia, że fale utrzymują się przez parę miesięcy. Można zrobić sobie mocne loki lub delikatne fale. Te drugie w tym momencie są na topie.

Jak uzyskać delikatne fale na włosach w domu?

Jeśli panie chcą raz na jakiś czas z prostych włosów zrobić coś innego, to oczywiście rozwiązaniem są lokówki. Producenci oferują różnego rodzaju urządzenia, które w ciągu kilku chwil pozwalają osiągnąć efekt jak z salonu fryzjerskiego. Można przy pomocy lokówki robić loki o różnym skręcie. Dodatkowo tego typu urządzenia mają wiele innych funkcji, w tym funkcje, które powodują, że włosy są bezpieczne podczas kręcenia, nie przesuszają się i nie łamią.

Zobacz również:  Maliny - ile mają kalorii i jak wpływają na dietę?

Komu pasują delikatne fale?

Od zawsze było tak, że kobiety z prostymi włosami chciały mieć loki, a panie z kręconymi włosami marzyły o prostych włosach. Obecnie wszystko jest możliwe, dzięki dostępności profesjonalnych środków kosmetycznych, które można kupić w drogeriach. Z racji tego, że na topie są delikatne fale, to wiele pań się na nie decyduje. Czy taka fryzura pasuje każdej kobiecie? Można powiedzieć, że tak, jeśli fryzura będzie dopasowana do kształtu twarzy. Delikatne fale pasują paniom o kształcie twarzy:

– owalnym,
– trójkątnym,
– prostokątnym,
– kwadratowym.

Tak więc każda kobieta może pięknie wyglądać z delikatnymi falami.

Na jakie okazje pasują delikatne fale?

Zmiana fryzury najczęściej poprawia samopoczucie i sprawia, że kobieta czuje się pewniej. Warto zatem czasami zrobić sobie delikatne fale, które można nosić na co dzień i od święta. Taką fryzurę można zrobić, mając długie, średnie i krótkie włosy. Fale świetnie nadają się jako fryzura do pracy w biurze lub przy obsłudze klienta. To także piękne uczesanie na przyjęcie weselne lub inną uroczystość.

Zobacz również:  Długotrwała chrypka i brak poprawy? Sprawdź co może być powodem i co robić w takiej sytuacji!

Delikatne fale i ciekawe upięcia

Delikatne loki można szybko upiąć. Wystarczy kilka spinek, którymi niedbale unosi się pojedyncze pasma do góry i piękny artystyczny nieład gotowy na wyjście do restauracji lub do pracy. Fale pięknie wyglądają na rozpuszczonych włosach, ale czasami taka fryzura się nudzi. Można zatem oddzielić dwa cieńsze pasma włosów i zrobić z nich upięcie lub zapleść warkocze. Na delikatnych falach pięknie się prezentują także różnego rodzaju opaski i ozdoby, takie jak kokardy czy wstążki.