Inteligentne windy i nie tylko – jak stworzyć smart office?

Chcesz stworzyć swoim pracownikom lepszą przestrzeń do wykonywania swoich obowiązków? Zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo i najwyższy komfort? Zastanawiasz się, w jakie rozwiązania zainwestować, by osiągnąć ten cel. Mamy dla Ciebie krótką ściągę, z której dowiesz się najważniejszych rzeczy. Piszemy między innymi o inteligentnych windach KONE. Sprawdź!

Smart office – co to znaczy?

Pod pojęciem smart office kryje się nowoczesne biuro, które jest wyposażone w zaawansowane technologie usprawniające pracę i podnoszące jej komfort, stymulujące kreatywność. Takie biuro jest przyjazne, łatwo dostosowuje się do okoliczności, do potrzeb pracowników – jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne.

Co ciekawe, inteligentne biuro przynosi wiele korzyści również właścicielom. Pozwala zwiększyć efektywność zespołu, a automatyzacja różnych procesów przekłada się na oszczędności finansowe. Warto zainwestować w stworzenie takiej przestrzeni, bo wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani czasochłonne, jak mogłoby się wydawać.

Inteligentne windy – nowoczesne i przełomowe

Na początek smart rozwiązaniem jest zamontowanie w biurowcu inteligentnych wind, które zapewniają szybki i skuteczny transport między piętrami. Świetnym przykładem są nowe windy KONE, wyposażone w specjalny system oparty na sztucznej inteligencji. Przez 365 dni (bez żadnych przerw) zbiera on dane o stanie technicznym poszczególnych parametrów, wykrywa ewentualne błędy, przewiduje nieprawidłowości i na tej podstawie pozwala ustalić plan napraw oraz konserwacji.

Zobacz również:  Jak DTG zmienia model biznesowy w branży odzieżowej?

Dodatkowo windy marki KONE można wezwać przy pomocy smartfona, a jej kabiny dostosować do własnych wymagań. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład zaprojektować ich wnętrze, zdecydować o tym, jakie ma być oświetlenie oraz co ma się znajdować na wyświetlaczu. Pasażerowie takich nowoczesnych dźwigów podczas jazdy mają okazję dowiedzieć się, jakie są aktualne warunki pogodowe, przeczytać najnowsze newsy czy posłuchać przyjemnej muzyki.

Inteligentne wyposażenie – modułowe meble

Teraz czas na kwestie typowo dotyczące miejsc pracy. Wszystkie meble powinny być modułowe, tak by bez problemu można było dopasować je do danego pomieszczenia (czy do powierzchni tylko open space), do danych osób i zmieniać, gdy zajdzie taka potrzeba. Dobrze też się sprawdzają regulowane blaty, możliwość ustawienia dodatkowego monitora, a laptopa na specjalnej podstawce, poprawiając w ten sposób ergonomię stanowiska.

Zobacz również:  Bezprzewodowy sterownik SALUS 091FLRF V2 – do czego jest potrzebny?

Pamiętaj też o tym, by stworzyć również inne przestrzenie – sale konferencyjne, sale, w których można przeprowadzić burzę mózgów, wymienić się pomysłami, wspólną kuchnię czy strefę relaksu.

Automatyzacja procesów – pomocne rozwiązanie

Niezwykle ważnym elementem smart office jest zautomatyzowanie procesów, tak by wszystkim pracowało się lepiej i szybciej. Przykładem jest choćby elektroniczny obieg dokumentów, systemy rezerwacji online (sal konferencyjnych, biurek typu hot desk, sprzętu), oprogramowania do odbywania wirtualnych spotkań, dostępy zdalne do dysków współdzielonych itp.

Komfort, ale i oszczędności dzięki zredukowaniu zużycia energii przyniesie również wprowadzenie inteligentnego oświetlenia oraz temperatury. Wówczas parametry są na bieżąco monitorowane i ewentualnie korygowane, dobierając na przykład temperaturę do warunków pogodowych czy włączając lampy, gdy za oknem jest szaro i ponuro.

Wprowadź innowacyjne rozwiązania, a przekonasz się, jak docenisz to sam oraz jak docenią to Twoi pracownicy!