Jak wyprostować włosy po trwałej ondulacji, która nam się nie podoba?

Trwała ondulacja jest popularnym zabiegiem, który ma sprawić, że włosy będą się układać w fale, loki lub zakręcane pukle. Jednak nie każdy zabieg wychodzi idealnie lub też po jakimś czasie, efekt może nam się znudzić. Jak wyprostować włosy po trwałej ondulacji? Jest to możliwe na kilka sposobów, jednak wszystko zależy od pożądanego efektu i stanu włosów.

Jak wyprostować włosy po trwałej, która się nie udała?

Jeżeli trwała ondulacja była robiona w salonie fryzjerskim, a jej efekt odbiega od zamierzonego, po pierwsze trzeba złożyć reklamację na usługę fryzjerską. Fryzjer skoryguje błędy i sprawi, że fryzura nabierze pożądanego kształtu. A co jeśli fryzura wygląda super, ale nam się po prostu nie podoba? W takim wypadku potrzebny będzie zabieg usuwania efektów trwałej ondulacji z włosów.

Zobacz również:  Co zrobić aby mieć proste włosy bez prostownicy?

Mogą to być zbiegi takie, jak:

Każdy ze wspomnianych zabiegów można wykonać w salonie fryzjerskim. I są najlepszym sposobem na trwałe wyprostowanie włosów, nawet po nieudanej trwałej, która nam się nie spodobała. Warto jednak pamiętać, że to fryzjer dobierze najlepszą metodę, biorąc pod uwagę stan naszych włosów i skóry głowy.

Jak wyprostować włosy po trwałej w domu?

Można się zastanawiać, jak wyprostować włosy po trwałej w domu, aby nie iść kolejny raz do salonu fryzjerskiego. Nawet w domu, można w prosty sposób pozbyć się kłopotliwej fryzury. Warto wiedzieć, że zestawy do trwałej ondulacji stosowane są też do prostowania włosów! Zamiast nakręcać pasma na wałki, wystarczy je rozciągać i prostować w dłoniach. Cały zabieg należy jednak przeprowadzić zgodnie z instrukcją, aby uzyskać pożądany efekt.

Zobacz również:  Jak dbać o brwi po hennie pudrowej? - najważniejsze porady

prostowanie włosów prostownicą

Sporo osób chwali sobie również prostowanie prostownicą. Układanie włosów na gorąco pozwoli pozbyć się puchu z włosów, a także niepożądanego skrętu. Alb pomoże rozprostować włosy i zakręcić je w fale, które ładniej się układają niż trwała. Może być to jednak uciążliwe, ponieważ codziennie trzeba będzie w ten sposób układać włosy, aby uzyskać efekt wyprostowanych pasm.

Czy da się wyprostować włosy po trwałej? Jak najbardziej! Warto jednak ocenić swoje umiejętności w zakresie zabiegów na włosach i jeśli nie mamy pewności, że uda nam się to zrobić samodzielnie, dobrze jest zgłosić się do fryzjera.