Squirt — czy kobiecy wytrysk jest możliwy?

Kobiecy wytrysk (squirt) wciąż jest tematem tabu, który budzi mieszane uczucia. Niemniej jednak jest tak samo normalnym zjawiskiem, jak ten występujący u mężczyzn. Z tego powodu warto dowiedzieć się czym jest squirt i skąd się bierze to zjawisko. 

Damska ejakulacja zwana również jako squirt jest naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie podczas stymulacji seksualnej. Jednak nie musi być związana z orgazmem i występować niezależnie. Podczas gdy męski wytrysk jest czymś powszechnym, to o kobiecym mówi się mało, a jeszcze mniej się wie. Czasami może być wielkim zaskoczeniem i być mylnie utożsamiany z nietrzymaniem moczu. Z tego powodu warto bliżej zaznajomić się z tym tematem i dowiedzieć się czym jest damska ejakulacja i w jaki sposób można ją osiągnąć. Dla niektórych kobiet może być wyjątkowym doznaniem, podczas gdy u innych może wywołać mieszane uczucia. Dlatego warto samemu zdecydować co o tym myśleć.

Co to znaczy mieć wytrysk?

Wytrysk polega na wyrzucie ejakulatu z męskiego układu rozrodczego. Dochodzi do niego podczas orgazmu wywołanego stymulacją seksualną. Wydzielina, która zostaje uwolniona, podczas tego procesu z męskich gruczołów płciowych ma płynną konsystencję i w jej składzie znajdują się plemniki. Jednak to nie jedyne składniki tworzące ejakulat. W jego składzie znajduje się również białko, fruktoza, glukoza, a także minerały takie jak m.in. potas, wapń, czy też magnez. Gdy stymulacja osiągnie szczyt, rozpoczyna się orgazm, w wyniku którego z cewki moczowej wyrzucany jest płyn przy pomocy rytmicznych skurczów. Jak się okazuje, tego typu doznania nie są tylko domeną mężczyzn. Kobiecy wytrysk może nieznacznie przypominać ten męski, jednak nie musi być połączony się z orgazmem. Ponadto, aby go osiągnąć, konieczne jest odpowiednie przygotowanie i dobre poznanie swojego ciała, także jego reakcji. Co ciekawe damski ejakulat jest czymś znanym od bardzo dawna, jednak dopiero od niedawna zaczęto o tym mówić i traktować jako coś naturalnego.

Czym jest squirt?

Czym jest squirt? To pytanie zapewne zadaje sobie nie jedna kobieta, spotykając się z tym pojęciem. Niestety jest to spowodowane mieszanymi uczuciami dotyczącymi tego tematu. Na szczęście w obecnych czasach coraz więcej się o nim mówi i nie wiąże się on już z pewnym tabu ograniczającym dostęp do wiedzy. Zatem squirt to nic innego jak kobiecy wytrysk, który można osiągnąć w odpowiednich okolicznościach. Niektóre kobiety wręcz do niego dążą, traktując jako część kulminacyjną spełnienia seksualnego. Kobiecy wytrysk jest ściśle powiązany z punktem G, którego stymulacja może doprowadzić do wyrzutu płynu z cewki moczowej. W zależności od organizmu może być to parę kropel lub większa ilość wydzieliny. Ponadto płyn ten ma zbliżony skład do męskiego ejakulatu. Konsystencja tej substancji może różnić się kolorem przybierając barwę od mleczno-białej po przezroczystą. Organizm każdej kobiety jest zdolny do squirtu — wystarczy odpowiednia stymulacja, przygotowanie i całkowite zrelaksowanie.

W jaki sposób powstaje squirt?

Jak już zostało wspomniane, kobiecy wytrysk jest ściśle powiązany z kobiecym punktem G, którego stymulacja odgrywa kluczową rolę w jego osiągnięciu. Obszar ten znajduje się na górnej ścianie pochwy i podczas stymulacji powiększa się pobudzając gruczoły przedsionkowe mniejsze uważane za damski odpowiednik prostaty. Właśnie tam następuje produkcja damskiego ejakulatu. Kurczące się mięśnie powodują jego uwalnianie przez cewkę moczową na zewnątrz w postaci płynu o różnej objętości. Przed jego uwolnieniem odczuwa się parcie na pęcherz charakterystyczne podczas nagromadzenia się moczu. Jeżeli w tym momencie mięśnie nie zostaną rozluźnione, to płyn nie zostanie wydalony. Dlatego tak ważne jest pełne rozluźnienie w celu osiągnięcia damskiego wytrysku. Dodatkowo nie należy łączyć squirtu z moczem, gdyż płyn ten składem przypomina raczej wydzielinę produkowaną przez męską prostatę.

Zobacz również:  Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy?

Czy squirt jest tym samym co mocz?

Ze względu na sposób, w jaki jest wydzielany damski ejakulat — przez cewkę moczową, może być mylony z moczem i kojarzyć się z czymś wstydliwym. Jednak jest to mylne powiązanie, gdyż ten wytrysk nie ma nic wspólnego z oddawaniem moczu. Wręcz przeciwnie jego skład jest zbliżony do męskiej wydzieliny produkowanej w prostacie i zawiera tylko śladowe ilości kreatyniny i mocznika. Oczywiście ze względu na uczucie parcia, jakie następuje przed squirtem czasami kobiety mogą się stresować i napinać mięśnie niedopuszczając do ujścia płynu. Z tego powodu warto dokładniej przyjrzeć się składowi tego płynu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. W końcu jest to naturalny proces, który może występować regularnie lub sporadycznie. Niemniej jednak nie należy się jego krępować i powstrzymywać spontaniczne reakcje własnego ciała.

Skład damskiego ejakulatu

Skład chemiczny damskiego ejakulatu zawiera:

  • fruktozę,
  • glukozę,
  • antygeny PSA,
  • niewielkie ilości mocznika i kreatyniny.

Jak widać, skład jest zbliżony do męskiego ejakulatu. Antygeny PSA, które wytwarzane są w męskim gruczole krokowym, zwanym prostatą obecne są również w damskiej wydzielinie, wytwarzane przed damskie gruczoły przedsionkowe mniejsze.

Jaką rolę odgrywa żeńska prostata w ejakulacji?

Gruczoł krokowy zwany prostatą występuje tylko u mężczyzn. Jednak kobiety posiadają żeński odpowiednik tego gruczołu, dzięki któremu w damskim ejakulacie znajdują się antygeny PSA. Jaką rolę odgrywa żeńska prostata w ejakulacji? Żeńską prostatą nazywa się gruczoły przedsionkowe mniejsze zlokalizowane w pobliżu cewki moczowej. Gruczoły przedsionkowe większe odpowiedzialne są za nawilżenie pochwy i produkcję śluzu podczas podniecenia seksualnego, za to gruczoły przedsionkowe mniejsze odpowiedzialne są za produkcję płynu, który zwany jest damskim ejakulatem. Co ciekawe płyn ten jest produkowany przez organizm każdej kobiety, jednak nie zawsze zostaje uwolniony lub występuje to w sposób niezauważalny. Z tego powodu czasami kobiety nie zdają sobie nawet sprawy, że przeżyły squirt. Podczas stymulacji seksualnej gruczoły wypełniają się płynem, który może trafiać do cewki moczowej lub do pochwy. Skurcze mogą doprowadzić do wyrzutu płynu przez cewkę moczową w postaci ejakulatu. Żeńska prostata odgrywa również znaczną rolę w procesie zapłodnienia, poprzez wytwarzanie płynu, który stwarza korzystne warunki dla plemników.

W jaki sposób wywołać kobiecy wytrysk?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że każda kobieta może przeżyć squirt. Jednak tylko ponad połowa przeżywa go faktycznie, a w przypadku niewielkiego procentu zjawisko to występuje regularnie. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych upodobań i preferencji. Jak uzyskać damski wytrysk? Przede wszystkim większe prawdopodobieństwo osiągnięcia ejakulacji występuje u kobiet, które przed stymulacją seksualną piły dużo wody i ich pęcherz jest pełny. Dodatkowo jak już zostało wspomniane w artykule squirt jest powiązany z kobiecym punktem G. Dlatego konieczna jest stymulacja właśnie tego obszaru znajdującego się w górnej ścianie pochwy. Przy czym nie ma znaczenia sposób, w jaki się to robi. Zwiększenie się objętości puntu G stymuluje gruczoły do produkcji ejakulatu. Nagromadzenie dużej ilości wydzieliny i podniesienie ciśnienia w cewce moczowej może wywołać wytrysk. Jednak, aby tak się stało, trzeba być całkowicie rozluźnionym.

Zobacz również:  Namiętny pocałunek jak to zrobić, aby rozbudzić namiętność?

Głównym powodem braku kobiecego wytrysku jest stres i dyskomfort związany z parciem na pęcherz moczowy. W obawie o wydalenie moczu zaciska się mięśnie, tym samym uniemożliwiając wytrysk płynu. Przeszkodą może być również zbytnie skupienie się na osiągnięciu celu zamiast cieszenie się stymulacją. Dodatkowo warto pamiętać, że damski wytrysk może towarzyszyć orgazmowi lub występować niezależnie. Nie ma tutaj reguły i każdy organizm może reagować inaczej. Tak samo sprawa się przedstawia z ilością ejakulatu i jego barwą. Podsumowując, aby doznać kobiecego wytrysku, należy m.in.:

  • zrelaksować się — stres może uniemożliwić osiągnięcie celu,
  • rozluźnić mięśnie i poddać się uczuciu parcia na pęcherz,
  • stymulować punkt G,
  • nie myśleć o tym jak o zadaniu do wykonania,
  • istotna jest również długa gra wstępna. (Przeczytaj artykuł: Jak zacząć grę wstępną przed seksem?)

Squirt — jakie odczucia towarzyszą temu zjawisku?

Większość kobiet, które przeżyło squirt określa je jako uczucie rozluźnienia następujące po chwilowym napięciu. Można je w niewielkim stopniu porównać do opróżnienia pęcherza po długim wstrzymywaniu moczu. Jednak uczucia, jakie się z nim wiążą, są inne i skierowane raczej w stronę pobudzenia seksualnego. Niektóre kobiety odczuwają spełnienie poprzez takie zakończenie stymulacji, podczas gdy u innych nie wywołuje to dodatkowych wrażeń i nie decydują się na ponowne przeżycie tego procesu. W tym przypadku uczucia dotyczące tego zjawiska są w pełni subiektywne i zależą od indywidualnych preferencji i upodobań konkretnej osoby.

Czy squirt związany jest z orgazmem?

Squirt nie jest powiązany z orgazmem i może występować niezależnie od niego. Przy czym podczas skurczów mięśni wywołanych orgazmem można zwiększyć prawdopodobieństwo jego wystąpienia.

Squirt — kobiecy wytrysk jest możliwy

Wytrysk zazwyczaj kojarzony jest z mężczyznami. W końcu to końcowy etap męskiego spełnienia. Jednak kobiecy wytrysk również jest możliwy. Pierwsze wzmianki o tym procesie notuje się na czasy przed naszą erą. Obecnie co raz więcej mówi się o tym zjawisku, dzięki czemu kobiety uświadamiają sobie, jakie możliwości ma ich organizm. Osiągnięcie wytrysku jest możliwe przez każdą kobietę. Jednak nie każdej odpowiadają odczucia z nim związane. Pragnąc osiągnąć wytrysk, konieczne jest rozluźnienie mięśni i rozluźnienie się, tylko w ten sposób zapewni się ciału odpowiednie warunki do ejakulacji. Jednak polubienie tego zjawiska jest uzależnione tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji.