Dlaczego po umyciu włosów mam siano? Dowiedz się, co robisz źle!

Lśniące włosy to fikcja, którą zobaczymy tylko w reklamie szamponu? Nie! Trzeba tylko wiedzieć, jak je pielęgnować, szczególnie, jeśli mamy lekki lub mocniejszy skręt włosa. Warto poznać najlepsze sposoby mycia włosów i najczęściej popełniane błędy – aby mieć czuprynę jak z telewizora.

Dlaczego po myciu włosów mam siano na głowie czyli najczęstsze błędy

Niestety, wciąż pokutuje wiele mitów na temat mycia włosów. A sposoby, które jeszcze kilkanaście lat temu królowały jako metody pielęgnacji dziś uważane są za szkodliwe. Jakie więc błędy powtarzasz? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym.

 • Używanie do codziennej pielęgnacji mocnego szamponu czy nawet peelingu.
 • Zbyt rzadkie mycie włosów.
 • Brak dodatkowej pielęgnacji jak maski czy oleje.
 • Używanie niedopasowanych do struktury włosa odżywek.
 • Wycieranie włosów ręcznikiem po umyciu i zawijanie ich w ręcznik.
 • Rozczesywanie włosów, jak już całkowicie wyschną.
 • Mycie włosów z byt gorącej wodzie

To oczywiście tylko kilka najpopularniejszych błędów, jakie popełniamy. Jeśli zaś na swojej liście codziennej pielęgnacji włosów może odhaczyć wszystkie, nic dziwnego, że po ich umyciu pytasz siebie „Dlaczego po umyciu włosów mam siano?”

Zobacz również:  Dieta na płaski brzuch - co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Co robić, aby nie mieć sianowatych włosów po myciu?

Przede wszystkim, musimy pamiętać – przesuszone włosy nie muszą być suche z natury i z reguły nie są. To zła pielęgnacja je do tego doprowadza – szczególnie, jeśli włosy farbujemy czy prostujemy a o nie nie dbamy. Zerknijmy na błędy z akapitu powyżej, ponieważ jeden prowadzi do drugiego.

 • Kiedyś mówiono nam, że włosy powinno się raz na jakiś czas przetłuścić. Nic bardziej mylnego! Włosy myjemy wtedy, kiedy tylko czujemy, że jest taka potrzeba, najczęściej raz na dwa – trzy dni. To wiąże się z punktem o zbyt mocnym szamponie – jeśli przetłuszczamy włosy, naturalnie sięgamy po mocne „rypacze” czy peelingi. A one bardzo niszczą strukturę włosa – używajmy ich maksymalnie raz na tydzień.
 • Raz na tydzień olejujemy także włoscy – w sklepach są specjalne specyfiki. Olej zmywamy maską do włosów – najlepiej nawilżającą. Możemy także sprawdzić maskę laminującą.
 • Uparcie wycierasz włosy ręcznikiem? Pocieranie ich, wycieranie itp. sprawia, że łuska włosa nie może się zamknąć i w efekcie stoisz przed lustrem i zastanawiasz się, dlaczego po umyciu włosów mam siano? Używamy tylko bawełnianych tkanin bez struktury – może to być nawet koszulka.
 • Czesanie włosów i nakładanie odżywki to powinna być jedna czynność. Humekantową odżywkę nakładamy na mokre włosy i szeroką szczotką rozczesujemy zaczynając od końcówek i przenosząc się wyżej. Zmywamy i czekamy aż włosy będą wilgotne – wtedy z łatwością je rozczeszemy na gładkie pasma.
Zobacz również:  Jak sobie radzić z puszącymi się włosami?

Pielęgnacja włosów, szczególnie problematycznych, farbowanych, suchych wymaga trochę czasu i chęci. Ale stosując się do prostych wskazówek i zmieniając swoją rutynę pielęgnacyjną, możemy sprawić, że naprawdę będą wyglądały jak z reklamy szamponu.