Jak sobie radzić z puszącymi się włosami?

Problem puszących się włosów dotyka niemal wszystkich, bez względu na ich rodzaj – proste czy kręcone, naturalne czy farbowane, suche czy przetłuszczające się. Aby skutecznie z nim walczyć, przede wszystkim należy poznać przyczyny puszenia się włosów. 

Twoje włosy są szorstkie w dotyku po mimo codziennej pielęgnacji, łamią się i wypadają, a przy tym trudno ujarzmić niepokorne kosmyki? – najpewniej masz problem z puszeniem się włosów. Jest to bardzo częsty problem kobiet, nawet tych, które na co dzień pielęgnują swoje włosy. Przyczyną puszenia się włosów wcale nie musi być brak pielęgnacji włosów, a niewłaściwie jej wykonywanie czy źle dobrane kosmetyki.

Poznaj przyczyny puszenia się włosów:

  • Nieprawidłowa pielęgnacja to jedna z najczęstszych przyczyn puszenia się włosów. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet myjąc lub szczotkując włosy nieświadomie możemy uszkadzać ich strukturę, co powoduje ich osłabienie, które objawia się m.in. puszeniem, łamliwością, czy rozdwajaniem. Dlatego nawet te podstawowe czynności powinniśmy wykonywać z niezwykłą troską i delikatnością.
  • Wpływ warunków atmosferycznych jest w zasadzie najbardziej nieuniknionym czynnikiem, z którym najtrudniej się zmierzyć. Letnie, palące słońce osłabia nasze włosy w równym stopniu co wilgotny jesienny wiatr, lub siarczysty mróz. O ile przeciwko promieniowaniu UV możemy je chronić poprzez stosowanie kosmetyków z filtrem, o tyle z wpływem zimnego powietrza jest już trudniej. Najlepszym sposobem ochrony naszych włosów zdaje się być ich osłonięcie np. czapką lub kapturem. Jednak i to rozwiązanie potrafi im zaszkodzić poprzez wzmaganie tapirowania się pod wpływem ucisku, które jest równie groźne dla naszych włosów, co zimne, wilgotne powietrze.
  • Czynniki zewnętrzne, na które nie mamy większego wpływu tj. wysuszone powietrze w mieszkaniu, zwłaszcza w okresie grzewczym, czy chociażby grube ubrania, na których zahaczają się nasze włosy.
  • Farbowanie i stylizacja – zarówno koloryzacja, jak i rozjaśnianie włosów, negatywnie wpływają na kondycję naszych włosów. Ponadto zbyt częste używanie suszarki, prostownicy czy lokówki, a nawet zwykłych wałków powoduje uszkodzenia struktury włosów.
Zobacz również:  Botoks na włosy - na czym polega zabieg, cena, dla kogo?

Znając przyczyny, możemy podjąć działania mające na celu zapobieganiu puszenia się włosów, a nawet łagodzeniu jego skutków.

Botoks na włosy pomoże w odbudowie zniszczonej struktury włosów

Botoks do włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski, zapewniający regenerację i odnowę zniszczonym kosmykom. Polega na wtłoczeniu we włosy składników odżywczych, które uzupełniają ubytki. Zabieg szczególnie polecany do włosów zniszczonych, wykazujących łamliwość, puszenie, czy rozdwajanie. Botoks może być wykonywany o każdej porze roku, a efekty w postaci miękkich, gładkich i lśniących włosów są widoczne natychmiast po zabiegu.

Efekt botoksu na włosach może utrzymywać się nawet do kilku miesięcy, w zależności od częstotliwości jego powtarzania.