Jakie zioła są dobre na nadciśnienie? Poznaj 5 najskuteczniejszych roślin

Nadciśnienie tętnicze i wysokie ciśnienie krwi to problem z układem krążenia, na który cierpi coraz więcej osób. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy, jakie zioła są dobre na nadciśnienie. Są to rośliny pozwalające obniżyć ciśnienie krwi w sposób naturalny i bez skutków ubocznych.

1. Napar z selera

Zawarte w selerze związki przeciwutleniające i fitochemiczne sprawiają, że jest on doskonałą alternatywą dla kontrolowania i naturalnego obniżania ciśnienia krwi. Substancje te działają przeciwzapalnie, a także kontrolują retencję płynów. Ponadto zawarte w selerze niezbędne minerały pomagają zmniejszyć produkcję kortyzolu, hormonu, który przy wysokim poziomie może zwiększyć ryzyko nadciśnienia.

Jak przygotować napar z selera?

Aby cieszyć się tymi korzyściami, zagotuje wodę i dodaj 20 gramów selera. Pozwól mu się parzyć przez 15 minut, przecedź i pij filiżankę każdego dnia.

2. Napar z lawendy

Jakie zioła są dobre na nadciśnienie? Zdecydowanie jednym z ziół jest lawenda. Roślina ta ma właściwości uspokajające, które oprócz wyciszania stresu, idealnie nadają się do obniżania ciśnienia krwi, zwłaszcza jeśli jest ono spowodowane problemami nerwowymi. Naturalne składniki aktywne lawendy pomagają stymulować aktywność komórkową i promować krążenie krwi przez tętnice.

Zobacz również:  Piekące usta - co to znaczy? Przyczyny piekących ust

Jak przygotować napar z lawendy?

Aby przygotować ten napar, podgrzej 250 ml wody i dodaj łyżeczkę lawendy, gdy dojdzie do wrzenia. Niech parzy się przez 15 do 20 minut i następnie przecedź. Pii jedną filiżankę dziennie co najmniej trzy razy w tygodniu.

3. Oregano na nadciśnienie

Oregano ma właściwości przeciwzapalne i moczopędne, które pomagają złagodzić wysokie ciśnienie krwi. Jego aktywne związki, zwłaszcza karwakrol, pomagają oczyścić tętnice, aby zapobiec problemom z krążeniem.

Przygotowanie naparu z selera

Nalej do kubka wrzącą wodę i dodaj łyżeczkę oregano. Pozostaw do namoczenia na 15 minut, przecedź i pij filiżankę o poranku co najmniej trzy razy w tygodniu.

4. Skrzyp pozwalający obniżyć ciśnienie

Jeśli zastanawiasz się, jakie zioła są dobre na nadciśnienie, to olejnym z naparów z ziół obniżających ciśnienie krwi jest skrzyp. Duża liczba przypadków tego schorzenia wynika z zatrzymania płynów w organizmie. W tym konkretnym przypadku to zioło jest wielkim sprzymierzeńcem. Roślina ta ma właściwości moczopędne i antyoksydacyjne, które przyswojone przez organizm pomagają wyeliminować nagromadzone płyny.

Zobacz również:  Jak domowymi sposobami walczyć z przetłuszczającymi się włosami?

Przygotowanie skrzypu na nadciśnienie krwi

Wystarczy doprowadzić do wrzenia wodę i dodać łyżkę skrzypu. Następnie napar powinien się parzyć od 10 do 15 minut i należy go odsadzić przed piciem go na pusty żołądek przez co najmniej dwa tygodnie.

5. Mniszek lekarski na nadciśnienie tętnicze

Mniszek lekarski to roślina o właściwościach moczopędnych i kolejne z ziół na obniżenie ciśnienia krwi. Jego antyoksydanty i minerały pomagają chronić tkanki objęte stanem zapalnym, pobudzając krążenie krwi.

Proces przygotowania zioła

Aby go przygotować, zagotuj filiżankę wody z łyżką stołową mniszka lekarskiego w garnku i pozwól mu gotować się przez trzy minuty. Pij raz dziennie przez co najmniej trzy tygodnie.