Platynowy blond – koloryzacja, dzięki której się wyróżnisz.

Wiele mitów narosło na temat platynowego blondu. Często można usłyszeć, że jest to kolor, który pasuje zaledwie garstce kobiet. Jednak nie jest to do końca prawda. Warto dowiedzieć się dla kogo taka koloryzacja będzie najlepsza. Przedstawimy Wam także zasady pielęgnacji włosów.

Platynowy blond – jak nosić i komu pasuje?

Platynowy blond to koloryzacja niezwykle oryginalna, która sprawdzi się dla kobiet lubiących się wyróżniać. Ten rodzaj koloryzacji blond należy do odcieni chłodnych, a jednocześnie lśniących. Często ten kolor określa się mianem anielskiego blondu. W tym sezonie znowu powrócił do łask, przy czym należy zdawać sobie sprawę, iż nie pasuje on wszystkim kobietom. Mogą zdecydować się na tę koloryzację kobiety o ciemniejszej karnacji i ciemnej oprawie oczu. Dobrze też prezentują się w nim kobiety o średnim typie karnacji, których włosy są naturalnie brązowe. Całkowicie natomiast powinny z niego zrezygnować panie, które mają rudy kolor włosów, zaś ich cera ma czerwonawy odcień. Platynowy blond nie pasuje również naturalnym blondynkom o typowo słowiańskim typie urody. Na uwagę zasługuje fakt, że kolor platynowy naprawdę odmładza. Jest więc polecany kobietom po 50-tym czy 60-tym roku życia. Odwraca uwagę nie tylko od niedoskonałości, ale też od zmarszczek. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że taka koloryzacja ma też swoje wady, a mianowicie może osłabiać włosy. Z tego tytułu niezwykle istotne jest właściwe nawilżanie, przy czym kosmetyki, których używacie nie mogą powodować żółknięcia włosów. Należy przede wszystkim unikać kosmetyków z rumiankiem.

Zobacz również:  Ściany oddzielenia przeciwpożarowego - co trzeba wiedzieć?

Jak dbać o włosy w platynowym kolorze?

Niezwykle istotne jest nawilżanie włosów. Najlepiej stosować odżywki, w składzie których znajduje się aloes czy też olej kokosowy. Ponadto do mycia włosów należy stosować szampony bez dodatku alkoholu czy też detergentów typu SLS. Możecie też spróbować metody mycia włosów odżywką. Na początku trzeba nałożyć odżywkę na wilgotne włosy i dokładnie ją rozprowadzić pasmo po paśmie. Tak nałożoną odżywkę należy pozostawić na włosach przynajmniej na 15 minut. Następnie należy spłukać odżywkę i umyć włosy delikatnym szamponem. Ponownie spłukujemy włosy i nakładamy drugą odżywkę nawilżającą, którą trzymamy na włosach przez około 40 minut. Jeżeli nie macie czasu, na tak długie mycie, a jednocześnie chcecie odświeżyć włosy, to możecie nieco przyspieszyć ten proces. W tym przypadku należy zmoczyć włosy i odcisnąć z nich nadmiar wody. Po tym etapie nakładamy odżywkę, którą rozprowadzamy jak szampon, a więc zaczynamy od skóry głowy, a następnie rozprowadzamy na całej długości. Polewamy odrobiną ciepłej wody, a następnie masujemy włosy i skórę głowy. Po kilku minutach dokładnie spłukujemy odżywkę i możemy przejść do kolejnego etapu, a mianowicie nakładamy na głowę olej kokosowy, unikając nasady głowy. Potem wystarczy go spłukać, odsączyć wilgoć z włosów i wysuszyć je chłodnym nawiewem suszarki .Wybierzcie suszarkę z jonizacją, która zapobiegnie puszeniu się i elektryzowaniu się włosów.

Zobacz również:  Seks bez penetracji – dlaczego warto i jak go uprawiać?

Warto też spróbować maseczki z białka jaja kurzego. Wystarczy tylko ubić pianę z dwóch białek, a następnie dodać do nich łyżkę miodu oraz łyżkę oleju kokosowego. Całość mieszamy, następnie nakładamy maseczkę na całą długość włosów, a także skórę głowy. Wystarczy tylko ją spłukać po około 15 minutach i umyć włosy jak zwykle.