BDSM – dla kogo jest?

Skoro widzimy się w tym artykule, zapewne nie masz jeszcze doświadczenia w technikach BDSM, ale rozważasz ich wprowadzenie do swojej sypialni. Jeśli mamy rację, pozwól, że opowiemy Ci więcej o tych praktykach seksualnych i doradzimy, jak rozpocząć swoją przygodę z BDSM.

Co to jest BDSM?

BDSM to skrót od: Bondage, Domination, Discipline, Sadism, Submission i Masochism. Wiąże się więc z seksualnymi praktykami opierającymi się na:

  • Dominacji i podporządkowaniu,
  • Krępowaniu i niewoli,
  • Sadyzmie i masochizmie.

Jedna ze stron jest uznawana za dominującą, druga za niewolnika. Jedna stosuje kary oraz ograniczenia, druga realizuje zadane polecenia oraz poddaje się karom. Jedna odpowiedzialna jest za zadawanie bólu, druga za przyjmowanie go.

Co ważne, obie strony wyrażają zgodę na takie praktyki i wcześniej ustalają zakres działań. Dzięki temu seks BDSM sprawia przyjemność obu stronom.

Styl BDSM może obowiązywać wyłącznie w sypialni, ale również przenosić się na inne dziedziny życia. Są osoby wykorzystujące akcesoria BDSM, takie jak obroże, podczas codziennych aktywności, a także jako dodatek do zwykłego stroju.

Zobacz również:  Jaki lubrykant wybrać? Właściwości i rodzaje żeli intymnych

My skupimy się na sypialni. Czego potrzebujesz, by zacząć przygodę z praktykami BDSM?

Gadżety BDSM

Warto zaopatrzyć się w akcesoria erotyczne, które ułatwiają wejście w świat technik sadomasochistycznych.

Zapewne Cię to ucieszy – nawet nie musisz wychodzić z domu, by zdobyć takie produkty. Wystarczy, że zajrzysz do polecanego przez nas sklepu: Centrum Erotyki, który oferuje szeroki wybór zabawek dla dorosłych.

Gadżety BDSM mogą przyjmować różne formy i być przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Do zabawek tego typu należą np.:

  • Piórka do łaskotania czy opaski na oczy, od których warto zacząć swoje aktywności BDSM,
  • Kajdanki w wersji klasycznej lub z futerkiem, dzięki którym na dobre zniewolisz partnera,
  • Pejcze, klepki i bicze do zadawania bólu,
  • Liny lub taśmy do krępowania,
  • A nawet produkty do elektrostymulacji.

Z pomocą akcesoriów tego typu techniki BDSM są profesjonalne i dają wiele intensywnych doznań. Dzięki realistycznym kajdankom seksualna niewola jest jak prawdziwa!

Zobacz również:  Depresja - choroba stanowiąca zagrożenie dla związku

Dla kogo są techniki BDSM?

Mogłoby się wydawać, że praktyki BDSM są rzadko uprawiane, jednak nic bardziej mylnego. Wiele osób czerpie erotyczną przyjemność z doświadczania lub zadawania bólu. Z racji tego, że w społeczeństwie seks nadal jest tematem tabu, rzadko mówi się o tym głośno.

Jeśli jednak masz ochotę na wprowadzenie takich aktywności, bez obaw – to nic dziwnego. wiele osób to kręci.

Co ważne, nie musisz od razu decydować się na elektrostymulację! I co jeszcze ważniejsze – nigdy nie musisz.

Seks w stylu bondage może mieć różne oblicza. Wykorzystywanie piórek do łaskotania lub klepek do klapsów to łagodna odmiana praktyk BDSM, która podoba się wielu początkującym i zaawansowanym.

Masz ochotę na wypróbowanie kajdanek? Twój partner/-ka też tego chce? W takim razie droga wolna!

Dlatego BDSM jest dla każdego, kto tylko chce spróbować. Wybór gadżetów jest tak szeroki, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.