Akcesoria BDSM dla początkujących

Świat praktyk sadomasochistycznych Cię nie przekonuje? To jednak nie powód, by nie sięgać po część oferowanych przez niego rozwiązań!

Wręcz przeciwnie, akcesoria BDSM mogą okazać się wyjątkowo ciekawym dodatkiem do wspólnych zabaw w sypialni (i nie tylko). Sprawdź, dlaczego warto sięgać po takie gadżety i jakiego rodzaju akcesoria dla początkujących możesz znaleźć w sprzedaży!

Krótkie wprowadzenie w BDSM – co to jest?

Skrót BDSM pochodzi od angielskich słów – Bondage (wiązanie), Domination (dominacja), Submission/Sadism (uległość/sadyzm) oraz Masochism (masochizm). Pod tym określeniem można ująć różnego rodzaju praktyki seksualne, związane zarówno z uległością, jak i dominacją.

W ramach upodobań erotycznych opartych o BDSM dopuszczalne są różnego rodzaju zachowania. Dla niektórych cała relacja i związek mogą być ściśle powiązane z praktykami tego typu, dla innych określone praktyki czy akcesoria BDSM stanowić będą jedynie ekscytujące urozmaicenie zabaw erotycznych.

Podstawową niejako „zasadą” czy też kwestią, która w praktykach BDSM jest najbardziej podkreślana, jest przyjęcie przez partnerów ról – uległej oraz dominującej. W takiej sytuacji pierwsza osoba pozostaje pod wpływem drugiej, która może, w zależności od ustaleń, na różne sposoby okazywać swoją dominację.

Jakie akcesoria BDSM można znaleźć w sklepach?

Akcesoria BDSM to ogromna kategoria gadżetów erotycznych, z których korzystać mogą również osoby kompletnie niezwiązane z tym „fetyszem”! Nie należy zatem bać się nowych doznań i z ciekawością sięgnąć po oferowane zabawki oraz akcesoria.

Dla zupełnie początkujących w tym temacie polecić można, przede wszystkim, proste gadżety BDSM. Wśród takich wymienić należy, na przykład:

  • kajdanki – na początku najlepiej wybierać modele ozdobione futerkiem lub też bardziej miękkie, w postaci szerokich pasów na nadgarstki lub kostki,
  • taśmy do krępowania – przypominające taśmę klejącą, jednak bezpieczniejsze dla skóry i dostępne w różnych kolorach,
  • linki do wiązania – zwykle przeznaczone dla użytkowników nieco bardziej zaawansowanych i odważnych, mających też pewne doświadczenie w ich stosowaniu,
  • rozpórki – w postaci metalowych lub drewnianych poprzeczek umieszczanych w okolicy kostek, mających na celu ułożenie i pozostawienie nóg w rozkroku,
  • maski na oczy – przypominające maski zakładane na noc, oddziałujące na zmysł wzroku lub też delikatne, koronkowe, będące bardziej rodzajem ozdoby twarzy,
  • kneble – w różnych formach, zarówno kulek wkładanych do ust, jak i pasków czy metalowych kółek ograniczających możliwość poruszania ustami,
  • piórka – do delikatnych pieszczot,
  • pejcze i bicze – ze skóry lub sznurka, czasami także z drewna lub tworzyw sztucznych, służące do „wymierzania” kar.
Zobacz również:  Strapon - poznaj gadżet, który skutecznie pobudza fantazje

Gadżetami BDSM mogą być również różnego rodzaju zabawki erotyczne. Każdy seks-shop oferuje ich ogromny wybór, przy czym w takich akcesoriach istotne mogą być takie kwestie, jak rozmiar gadżetu lub jego kształt, a także funkcjonalność. Obok klasycznych wibratorów, do wyposażenia BDSM można więc zaliczyć także dilda, stymulatory sterowane bezprzewodowo, korki i koraliki analne, wzierniki, klamerki na sutki czy też specjalne uprzęże.

BDSM dla początkujących – po jakie akcesoria sięgnąć?

Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z akcesoriów BDSM i nieco obawiają się takich gadżetów, nie muszą od razu rzucać się na głęboką wodę, tylko stopniowo wprowadzić do sypialni kilka drobiazgów.

Zobacz również:  Co oznacza milczenie faceta po randce?

Doskonałym pomysłem będzie rozpoczęcie przygody od drobnego, ale wymownego gadżetu. Wyjątkowo polecane są w tym wypadku wspomniane już kajdanki. Tutaj dobrze jest zakupić model, który nie ociera zbytnio skóry, czyli warianty obszyte sztucznym futrem lub też w postaci skórzanych bransolet. Z całą pewnością zapewniają osobie je noszącej pewne poczucie ograniczenia, ale jednocześnie nie są zbyt „przerażające”.

Drugim gadżetem BDSM, który może okazać się strzałem w dziesiątkę dla początkujących, są różnego rodzaju maski ograniczające możliwość swobodnego widzenia – tego typu akcesoria sprawiają, że pozostałe bodźce odczuwane są jeszcze intensywniej. Każde muśnięcie piórkiem, pocałunek lub stymulacja stref erogennych stają się wyjątkowymi doznaniami.

BDSM – bezpieczeństwo

Najważniejsze w praktykach BDSM, tak tych intensywnych, jak i całkowicie początkujących, jest zawsze bezpieczeństwo. Nie można zapominać, że intensyfikacja zabaw erotycznych, korzystanie z różnego rodzaju dodatków i akcesoriów BDSM jest dopuszczalne tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy obie strony wyrażą na to zgodę! Jeśli, zwłaszcza w przypadku strony uległej, takiego potwierdzenia nie ma, niedopuszczalne jest kontynuowanie sesji. Więcej na https://sexactive.pl/

Ostrożnie podchodzić należy do wszelkiego rodzaju gadżetów BDSM związanych z krępowaniem ciała – nie warto od razu wprowadzać wszystkich dostępnych akcesoriów, ponieważ może to wydawać się zbyt przytłaczające, a nawet bolesne. Dobrym sposobem jest wybieranie pojedynczych elementów i, o ile sprawdzą się w trakcie wspólnych zabaw, późniejsze dokładanie wybranych i zaakceptowanych, kolejnych akcesoriów.