Gotowe zestawy na prezent – czym się kierować?

Wiele zależy od wybrania odpowiedniego zestawu prezentowego. Na czym skupić się, szukając takiego upominku? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, kim dla Ciebie jest obdarowywana osoba i jakie są jej zainteresowania. To dobry punkt wyjścia dla każdego Świętego Mikołaja.

Komu robisz prezent?

Kogo chcesz obdarować w tegoroczne święta? Bliskiego Ci przyjaciela lub znajomego? Ciotkę lub kuzynkę z dalszej rodziny? Może kogoś, kogo nie widziałeś od dłuższego czasu? A może zwykłego znajomego z firmy?

To, czy wybierzemy dobry zestaw prezentowy zależy ściśle od tego, jak wiele wiemy o naszej osobie obdarowywanej i jaką mamy z nią relację. Zdecydowanie łatwiej będzie Ci znaleźć prezent dla kogoś, z kim jesteś blisko. Przy codziennym kontakcie bardzo zwinnie jesteś w stanie wyłapać to, co lubi konkretna osoba. Możesz skompletować ciekawy zestaw bez pytania się innych o radę. Wielu partnerów robi dla swojej połówki zestawy, które często zawierają w sobie zabawne, wspólne konteksty, które rozpozna tylko ta druga osoba.

Zobacz również:  Co to jest i do czego służy agregat wojskowy?

Na szczęście zestawy na prezent to również świetna możliwość na podarowanie czegoś uniwersalnego i praktycznego nawet dla osób, z którymi nie jesteśmy wcale tak blisko. W internecie, czy nawet pobliskich sklepach stacjonarnych, znajdziesz z pewnością elegancko zapakowany zestaw nadający się na każdą, mniejszą czy większą, okazję.

Zainteresowania obdarowywanej osoby

Ponownie – jeśli dobrze znasz adresata swojego upominku, nie powinieneś mieć większych problemów ze skompletowaniem dobrego prezentu. Skupmy się więc na osobach, które znamy gorzej, albo które są po prostu trudnymi kandydatami do kupowania prezentów.

Jest wiele uniwersalnych zestawów, które uradują każdego. Upominki pielęgnacyjne, z kulą do kąpieli, kremem do ciała i przyjemnie pachnącą świeczką to świetny pomysł dla kobiety z Twojej rodziny. Dalszemu wujkowi możesz podarować na przykład zestaw małych, degustacyjnych mieszanek kaw albo luksusowych słodyczy, takich jak trufle czy specjalna belgijska czekolada.

Najbardziej uniwersalne są jednak zestawy delikatesów, pełne takich przysmaków jak konfitury, miody, czy słodkie syropy. Często łączy się je z herbatami, albo unikatowymi kawami speciality z całego świata. Taki uniwersalny zestaw to świetny pomysł na prezent dla szefa czy dalszej koleżanki z pracy.

Zobacz również:  Kawa Kuloodporna: Twoje Paliwo do Produktywnego Dnia

Rodzinne spotkanie czy impreza świąteczna w firmie?

Miejsce wigilijnego spotkanie okazuje się równie istotne, co obdarowywana osoba. Rodzinny zjazd gwarantuje bardziej intymny, luźny klimat. Spotkanie świąteczne w pracy może mieć swoje własne zasady.

Nawet jeśli ze swoją koleżanką z firmy jesteś blisko nawet poza pracą, zwróć uwagę na okoliczności. Nie każdy prezent nadaje się na imprezy firmowe. Prezenty z prywatnymi żartami zostaw na spotkanie po pracy, żeby przez przypadek nie doszło do żadnych niezręczności i nieprzyjemności pomiędzy wami a innymi pracownikami.

Niekiedy sztuka obdarowywania prezentami, to twardy orzech do zgryzienia. Jednak biorąc pod uwagę parę wyżej wymienionych punktów, z pewnością znajdziesz albo samodzielnie stworzysz zestaw prezentów, który uszczęśliwi obdarowaną osobę i dopasuje się do okoliczności.

/ Artykuł sponsorowany