Jak dbać o brwi po hennie pudrowej? – najważniejsze porady

Brwi po hennie pudrowej – czym smarować?

Z racji, że henna pudrowa może przyczyniać się do wysuszania brwi po 24 godzinach warto nałożyć olejek o właściwościach nawilżających, pielęgnujących oraz pozwalających na wzrost włosków. To takich produktów można zaliczyć m.in. olejek arganowy. Na rynku występuje spora gama produktów przeznaczonych do pielęgnacji brwi po hennie. Kosmetyki te działają przede wszystkim w sposób odbudowujący i regenerujący, co jest niezwykle cenne po takim zabiegu, kiedy to skóra może być zmęczona. Dzieje się tak, dzięki bogactwu zawartych w nich składników odżywczych, witamin oraz minerałów, jak również antyoksydantów. Mają one zapewniać jeszcze większe odżywienie, nawilżenie oraz wzmocnienie poprzez zwiększenie sprężystości, oraz elastyczności, jak również zapewnienie mniejszej łamliwości. Składniki zawarte w takim produkcie powinny również zapewniać zdrowy wygląd brwi oraz ich wygładzenie. Do takich produktów można zaliczyć m.in. Wonder Lashes Brow Henna, a także Rose Hydrocare bazujący na hydrolatów z róży damasceńskiej oraz białej.

Olejek, jako element dbania o brwii po hennie pudrowej – dlaczego warto?

Wśród olejków, z których warto skorzystać w formie dbania o brwi po nałożeniu henny, można zaliczyć olejek rycynowy na brwi, olej jojoba, arganowy, makadamia, a także migdałowy. Konsumentki powinny wybierać produkty, które wyróżniają się naturalnym składem, wysoką jakością i dobrymi opiniami. Olejki przeznaczone do pielęgnacji brwi w większości posiadają dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pożądanym składnikiem jest również obecność w olejku witaminy E, A, czy D. Dzięki nim zapewniony zostanie efekt wzmocnionych, odżywionych, pełnych blasku brwi. Zadaniem takich produktów jest również zapewnienie stymulacji włosków do wzrostu.

Zobacz również:  Rozdwojone końcówki - jak sobie z nimi radzić?

Brwi po hennie pudrowej – czego unikać po zabiegu?

Unikanie pewnych czynności po tym zabiegu kosmetologicznym jest kluczową kwestią. Przez pierwszą dobę od momentu wykonania aplikacji nie należy przede wszystkim namaczać brwi. Okres pierwszych dwudziestu czterech godzin jest szczególnie istotny, ponieważ to właśnie wtedy wydobywany jest ostateczny kolor henny. W tym momencie barwa jest stabilizowana poprzez kontakt z powietrzem. Przez pierwszy dzień w miarę możliwości najlepiej całkowicie zrezygnować z pielęgnacji skóry w tym obszarze. Kosmetyki, które w mogą w sposób szczególnie negatywny wpłynąć na utrzymywanie się efektu to produkty o tłustej konsystencji oraz przeznaczone do wykonywania peelingów. Zaleca się niewykonywanie zabiegów złuszczających przez co najmniej 10 dni od momentu nałożenia henny pudrowej na brwi. Dodatkowo należy zrezygnować ze stosowania w tym miejscu podkładów. Szczególnie przez pierwsze dni należy również unikać kontaktu tego obszaru z kosmetykami przeznaczonymi do demakijażu. Przez cały okres posiadania henny pudrowej należy natomiast ograniczyć do minimum dotykanie brwi oraz nadmierne pocieranie. Zaraz po zabiegu warto również zrezygnować z korzystania z sauny, a także pływania w basenie. Tuż po zabiegu należy również ograniczyć kontakt brwi z takimi produktami jak szampon do włosów, a także odżywka.

Henna pudrowa – jakie czynniki poza pielęgnacją mogą wpływać na długość utrzymywania się efektu?

Efekt jednogodzinnej aplikacji henny pudrowej na brwi może utrzymywać się przez nawet 6. tygodni. Długotrwały efekt to jeden z powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na wykonanie zabiegu za pomocą henny pudrowej, a nie standardowej. Produkt na samej skórze może utrzymywać się przez 14 dni. Aby utrzymała się ona przez tak długi okres, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja to nie jedyna kwestia mająca wpływ na utrzymywanie się efektu. Innymi istotnymi czynnikami są m.in. indywidualne predyspozycje takie jak rodzaj cery. Krótszy efekt może występować zarówno w przypadku skóry bardzo tłustej, jak i suchej. Z kolei najdłuższego efektu mogą spodziewać się posiadaczki cery normalnej. Innymi istotnymi czynnikami wpływającymi na długość utrzymywania się efektu są: kolor włosków, a także ich gęstość, jak również zmiany hormonalne np.:. W przypadku kobiet w ciąży, u których efekt utrzymuje się znacznie krócej. Inną istotną kwestią jest pożądany efekt. Im mocniejszy, tym większe prawdopodobieństwo, że henna pudrowa będzie utrzymywała się przez dłuższy okres. To listy rzeczy, które warto zrobić przed zabiegiem, aby móc dłużej cieszyć się z efektów można zaliczyć rezygnację z pozbywania się włosków pęsetą, a także ich samodzielnego podcinania. W tym dniu warto również zrezygnować z wykonywania makijażu dni. Do czynności, które z kolei warto zrobić po nałożeniu takiej henny, można zaliczyć natomiast masaż tego obszaru oraz stosowanie odpowiednich odżywek i olejek.

Zobacz również:  Henna pudrowa we własnym domowym zaciszu

Jeśli nie będziesz zadowolona z zabiegu henny pudrowej brwi, zawsze możesz ją w łatwy sposób zmyć, przeczytaj ten artykuł:
https://nores.pl/jak-skutecznie-zmyc-henne-pudrowa-z-brwi/