Jak dopasować perfumy do swojego stylu?

Jednym z ważniejszych odczuć intensywnie wpływających na ludzkie zmysły są zapachy. Nie bez przyczyny tak dużą wagę przywiązuje się do ich odpowiedniego wyboru przed pierwszą randką czy ważnym spotkaniem biznesowym. Właściwie dopasowane do okazji perfumy, wpływają na wyobraźnię odbiorcy. Zapach bowiem ma ogromną moc i w jednej chwili może zupełnie odmienić postrzeganie rzeczywistości. Wiedzą o tym szczególnie osoby wrażliwe na tego rodzaju bodźce, a także ci, którzy doświadczyli efektów aromaterapii. Wbrew pozorom na wyborze właściwego zapachu skupiają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. A zatem jak znaleźć zapachy idealnie dopasowane do swojej osobowości?

W jaki sposób postrzega się zapachy?

Każdy zapach ma swój indywidualny charakter. Niezależnie od tego czy wyczuwa się w danej chwili perfumy męskie czy damskie, na ich odbiór ma wpływ wiele czynników. Dlatego też w zależności od miejsca, sytuacji, a nawet rodzaju skóry danej osoby, wywołują inne wrażenia. Dodatkowo na ich odczuwanie mają wpływ poszczególne nuty zapachowe. Przyjęło się, że wyróżnia się trzy podstawowe. Pierwszą z nich jest nuta głowy. To zapach, który działa od razu zastosowaniu. Obejmuje przede wszystkim cytrusy, owoce, ale i nuty zielone. W kolejnych godzinach aktywuje się nuta głowy. Na tym etapie intensywności nabierają aromaty kwiatowe oraz kadzidła. Ostatni poziom odczuwania zapachów, stanowi nuta bazowa, czyli swojego rodzaju tło takie jak nuty drzewne. Poszczególne nuty mogą się ze sobą pokrywać, przeplatać, ale i mieszać. Dlatego tak ważne jest, aby produkty zapachowe były dopasowywane indywidualnie.

Zobacz również:  Co zrobić aby mieć proste włosy bez prostownicy?

Grupy zapachowe

Kupując perfumy warto zapoznać się z podstawowym podziałem na grupy, który może znacząco ułatwić zakupy. Jedną z odmian są zapachy cytrusowe. Do ich produkcji wykorzystuje się jakościowe olejki eteryczne pochodzenia naturalnego. Dzięki temu to jedne z najbardziej świeżych i orzeźwiających perfum. Ciekawą grupę stanowią aromaty szyprowe. Zalicza się do nich ciężkie, bardzo intensywne nuty jak chociażby różę. Wyborem wielu kobiet są perfumy z grupy kwiatowej. Najlepsze, jakościowe marki, posiadają w swoim asortymencie propozycje, przypominające zapachy rodem z kwiaciarni. Ciekawe propozycje perfum należą do grupy orientalnej. To gratka dla fanów świątecznych doznań. Nie brakuje w nich bowiem cynamonu czy gałki muszkatołowej, czyli nut typowo korzennych.

Perfumy niszowe i osobowość

Warto podkreślić, że ten sam zapach za każdym razem będzie generował inne odczucia. Oznacza to, że owocowe perfumy stosowane przez jedną osobę, wcale nie muszą pachnieć w ten sam sposób na innej. Dlatego też punktem odniesienia dla znalezienia odpowiedniego zapachu dla siebie, może być dopasowanie aromatu do własnej osobowości. Warto w tym wypadku wziąć pod uwagę indywidualne preferencje takie jak chociażby ulubione potrawy, stosowane najczęściej przyprawy. Cenną wskazówką może się okazać rodzaj słuchanej muzyki czy hobby. Kobiety aktywne, prowadzące szybki tryb życia, a przy tym uprawiające sporty, najczęściej lubują się w orzeźwiających zapachach. Ciekawą kompozycję dla pań o żywiołowym temperamencie, przygotowała marka Jo Malone. Zapach Lime Basil & Mandarin Cologne, to wyjątkowe połączenie aromatów, które pobudza zmysły oraz dodaje pozytywnej energii na cały dzień. Perfumy damskie o ciężkich nutach szyprowych, sprawdzą się podczas biznesowych spotkań oraz uroczystych kolacji. To świetny wybór dla kobiet rozwijających się na płaszczyźnie zawodowej. Natomiast panie o romantycznym usposobieniu z pewnością zainteresują perfumy Jo Malone Myrrh & Tonka Cologne Intense z aromatyczną lawendą, migdałami i wanilią w składzie.

Zobacz również:  Panseksualizm a biseksualizm - czym się różnią?

Zapach niewątpliwie jest jednym z ważniejszych zmysłów człowieka. W dużej mierze stanowi jego odzwierciedlenie. Dopasowany do osobowości, może okazać się czynnikiem budującym własny image. Dlatego też warto pokusić się o wybór jakościowych, niszowych perfum, które będą z jednej strony odzwierciedleniem, z drugiej zaś dopełnieniem własnego wizerunku.