Jak działa napęd hybrydowy w Toyocie?

Współcześnie, kiedy ochrona środowiska i efektywność energetyczna są coraz ważniejsze, producenci samochodów starają się rozwijać nowe technologie napędowe, które zmniejszą emisję spalin i obniżą zużycie paliwa. Jednym z najbardziej popularnych i rozwiniętych systemów napędu hybrydowego na rynku jest ten opracowany przez firmę Toyota. Sprawdź, w jaki sposób działa, na przykładzie wybranych modeli!

Nowa Toyota Yaris – jak działa jej napęd?

Najnowsze modele Yaris należą do jednych z najpopularniejszych aut hybrydowych dostępnych na rynku. Ich napęd opiera się na technologii o nazwie Toyota Hybrid System (THS), który składa się z dwóch komponentów, czyli silnika benzynowego i elektrycznego. Oba współpracują ze sobą wzajemnie, by dostarczyć maksymalnie wydajne rozwiązania.

Nowa Toyota Yaris wykorzystuje silnik benzynowy zarówno do zapewniania napędu, jak i ładowania baterii hybrydowej. Dzięki temu może być wykorzystywany w sytuacjach awaryjnych, kiedy stan naładowania samochodu jest niski i nie może on dalej poruszać się za sprawą samej energii elektrycznej. Świetnie sprawdza się też na dłuższych trasach, gdy wymagany jest większy zasięg auta.

Zobacz również:  Zdrowa dieta — ile kalorii ma jedno jajko na miękko?

To czym najbardziej zachwyca nowa Toyota Yaris, to jednak jej silnik elektryczny. Może on działać całkowicie samodzielnie, dzięki czemu emisja spalin ograniczona jest do zera. Jest on częściowo ładowany automatycznie podczas jazdy, za sprawą odzyskiwania energii kinetycznej, na przykład podczas hamowania i zwalniana.

Co istotne, nowa Toyota Yaris jest wyposażona w zaawansowany system sterowania, który odpowiada za kontrolę nad źródłami napędu. Może automatycznie decydować, który silnik jest używany, tak by maksymalnie zoptymalizować zużycie paliwa i efektywność samochodu. Umożliwia to bezproblemową ekonomiczną i ekologiczną jazdę.

Nowa Toyota Corolla hatchback i sedan – funkcje napędu

Corolla to kolejny model Toyoty, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kierowców przez wzgląd na swoje osiągi, design i świetną cenę. Podobnie jak w przypadku modelu Yaris, nowa Toyota Corolla opiera się na technologii THS i działa w bardzo podobny sposób. Pozwala to na osiągnięcie niskich emisji i bardzo dużych oszczędności paliwowych.

Zobacz również:  Jak wybrać masaż, by był darem dla zdrowia i urody?

Nowa Toyota Corolla w wersji hatchback wykorzystuje 5 generację napędu hybrydowego, co zapewnia jej znacznie cichszą kulturę pracy i większą responsywność na działania i potrzeby kierowców. Dzięki temu Ci mogą cieszyć się mocą maksymalną na poziomie 140 KM i przyśpieszeniem od 0 do 100 km/h w 9,1 sekundy.

Nowa Corolla Sedan może pochwalić się podobnymi parametrami, co wersja hatchback. Należy zaznaczyć przy tym, że napęd, w który wyposażone są auta Toyoty jest zdalnie aktualizowany, dzięki czemu zapewniane przez niego parametry mogą być zoptymalizowane w trakcie użytkowania samochodów tego producenta.

Podsumowując, zarówno nowa Corolla Sedan, jak i hatchback, zapewniają znakomite napędy hybrydowe, które dzięki systemowi automatyzacji, umożliwiają kierowcom osiąganie najlepszych osiągów bez potrzeby ręcznej modyfikacji ustawień. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, skonsultuj się z ekspertami z salonu Toyota Ukleja!