Henna pudrowa we własnym domowym zaciszu

Wyraziste, symetryczne oraz dobrze prezentujące się brwi są marzeniem prawie każdej kobiety. Nie każda jednak, dysponuje określonym typem urody, oraz uwarunkowaniami genetycznymi aby takie posiadać. Ratunkiem dla tych, które posiadają jasne włoski, układające się w nie dość wyraźny łuk jest henna pudrowa, którą każda z nas może nałożyć w domu. Wszystko co powinnaś o niej wiedzieć przedstawiamy w poniższym tekście.

Henna pudrowa – czym jest oraz jakie ma zalety?

Henną pudrową nazywamy stylizacje brwi, która łączy w sobie stylizację z odpowiednią pielęgnację. Preparat, który jest stosowany do zabiegu jest w 100% naturalny, ponieważ składa się z wyciągu liści indygo, oraz minerałów. Dzięki niemu kobieta zyskuje wyrazisty kształt brwi, z określoną i dobraną do urody barwę pigmentu. Zabieg nałożenia henny można wykonać u kosmetologa, jednak w tym artykule podpowiemy jak zadbać o brwi w domowych warunkach. Do zalet henny pudrowej należą:

  • odżywienie włosków
  • brak obciążenia brwi
  • poprawa kondycji, oraz blask
  • bogata gama kolorystyczna zastosowanego preparatu

Dodatkowo do zalet stosowania henny pudrowej można zaliczyć czas utrzymywania się na brwiach. Jest to nawet 6 tygodni.

W jaki sposób wykonać hennę pudrową w domu?

Przygotowany został przewodnik, który w sposób rzetelny udzieli informacji w jaki sposób krok po kroku należy dokonać zabiegu henny pudrowej na własną rękę w domu. Pierwszym punktem jest wybór odpowiedniego koloru, który będzie pasował do typu Twojej urody, oraz karnacji skóry. Warto pamiętać o tym, że wybrać kolor należy z barw ciemniejszych niż włoski znajdujące się na łuku brwiowym. W następnej kolejności należy odtłuścić skórę oraz brwi. Do tego kroku należy użyć toniku z alkoholem, lub sięgnąć po profesjonalny preparat, z którego również korzystają kosmetyczki w salonach urody. Gdy już masz przygotowany kolor pigmentu, a Twoje brwi są przygotowane do zabiegu czas przejść do konkretów. W tym momencie należy nałożyć warstwę pigmentu pędzelkiem w sposób równomierny i dokładny. Ważne jest to aby przeciągnąć pędzelkiem cały łuk brwiowy, niezależnie od tego ile w jakim obszarze jest włosków, oraz jakiej są gęstości. Formułuj cały łuk. Odczekaj 20 minut przed nałożeniem kolejnej warstwy. Możesz wykorzystać ten czas na ewentualne poprawki. Gdy ukończysz etap nakładania pigmentu, odczekaj jeszcze 10 minut dla prawidłowego wyschnięcia preparatu. Na sam koniec użyj szczoteczki do przeczesania włosów. Wykonując tą czynność usuniesz resztki henny z łuku brwiowego. Na sam koniec zwilżonym wacikiem przemyj brwi.

Zobacz również:  Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały? Sprawdzone sposoby!

W jaki sposób zmyć hennę pudrową z brwi?

Kiedy nie będziesz zadowolona z efektu, który osiągnęłaś przy pigmentacji pamiętaj, że liczy się czas. Od razu sięgnij po ciepłą wodę oraz mydło. Działaj w sposób zdecydowany i szybki. Im szybciej podejmiesz się działania, tym większa szansa, że pigment zostanie w całości zmyty z powierzchni włosków. Jeśli powyższy sposób Cię zawiedzie sięgnij po płyn do demakijażu, lub tonik micelarny. Te dwa produkty powinny przynieść oczekiwany efekt, nawet wtedy gdy od stylizacji minęło znacznie więcej czasu. W sytuacji gdy pigment na brwiach wyjdzie zbyt ciemny, skorzystanie z tych kosmetyków pozwoli Ci rozjaśnić preparat. Możesz się zdziwić, ale jeśli nie masz pod ręką toniku, ani płynu micelarnego spokojnie możesz użyć pianki do golenia do zmycia tego typu henny.

Zobacz również:  Jak dbać o brwi po hennie pudrowej? - najważniejsze porady

Pielęgnacja henny pudrowej

Jak dbać o brwi po zabiegu henny pudrowej?

Zasada jest jedna. Jeśli w sposób prawidłowy pielęgnujesz brwi po zabiegu, tym dłużej utrzymuje się efekt ich koloryzacji. W ciągu pierwszej doby po zabiegu nie nakładaj makijażu na brwi i nie dotykaj skóry w okolicach łuku brwiowego. Nie korzystaj z sauny oraz basenu, ponieważ źle wpływają na pigment użytego preparatu na włoski.

Podsumowanie

Reasumując wykonanie zabiegu henny pudrowej jest czynnością nieskomplikowaną i do przeprowadzenia we własnym domu przez osobę zainteresowaną tym typem koloryzacji włosków. Zabieg nie powinien zająć dłużej niż godzinę czasu. Bardzo ważnym krokiem jest dobór odpowiedniego pigmentu, dopasowanego do karnacji oraz typu urody. Jeśli jednak okaże się, że odcień został źle wybrany, działaj od razu. Przy zastosowaniu toniku, lub płynu micelarnego można spokojnie parę tonów niżej obniżyć kolor preparatu. Dzięki zabiegowi henny pudrowej każda kobieta może dysponować pięknymi brwiami, o idealnym kształcie oraz barwie. Koszt wykonania henny pudrowej w domu jest znikomy, ponieważ do wykonania zabiegu potrzeba zakupić jedynie preparat, oraz wodę utlenioną. W każdej drogerii znajdziemy te dwa produkty. Dodatkową cechą stosowania tego typu henny jest odpowiednia pielęgnacja brwi poprzez nawilżenie. Gdybyś jednak nie czuła się na siłach przeprowadzić koloryzację w zaciszu domowym, wybierz się do kosmetyczki i zobacz jakie to proste. Następnym razem na poczujesz się pewniej.