Peruki damskie – jak wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Piękne i długie włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić je w tradycyjny sposób – po prostu zapuszczając bujną fryzurę. Czasem wręcz utrzymanie nawet krótkich włosów może być problematyczne. Czy w takiej sytuacji peruka pomoże nam zachować pożądany wygląd? Jaki produkt warto wybrać i na co zwrócić uwagę?

1. Peruki damskie – czym są?

2. Naturalne włosy i nie tylko – z czego wykonuje się peruki?

3. Peruki syntetyczne czy naturalne – co jest lepszym wyborem?

4. Na co uważać nosząc perukę?

Peruki damskie – czym są?

Peruki damskie (jak i męskie) to bardzo przydatna rzecz, która umożliwia wielu osobom normalne codzienne życie. Stanowią one sposób na ukrycie naszych problemów z włosami, jak łysienie, niektóre choroby czy po prostu łatwo niszczące się i wypadające włosy. Bardzo wiele osób korzysta z peruk w dojrzałym wieku, gdy nasze włosy w naturalny sposób tracą swoją siłę i zaczynają mocniej wypadać. Jest to bardzo przydatne akcesorium także w przypadku, gdy zmagamy się z niektórymi chorobami, jak na przykład łysienie plackowate. Jednak z drugiej strony peruki to nie tylko sposób na ukrycie braku naturalnych włosów – można wykorzystać je także do tego, aby zmienić swój wygląd, czy podczas cosplayu ulubionej postaci z gry czy filmu.

Zobacz również:  Jaka lokówko-suszarka najlepsza dla włosów?

Naturalne włosy i nie tylko – z czego wykonuje się peruki?

Jednym z najlepszych materiałów, z jakich wykonuje się peruki, są oczywiście włosy naturalne. Charakteryzuje je miękkość i delikatność, a także oczywiście lepszy wygląd – peruki naturalne są po prostu identyczne, jak nasze prawdziwe włosy, dzięki czemu szansa, że ktoś domyśli się, że je nosimy, jest bardzo niewielka. Dość istotnym minusem podobnego produktu jest jednak jego wysoka cena. Peruki z włosów naturalnych są zauważalnie droższe, ponieważ sam surowiec nie należy do najtańszych.

Alternatywnym wyjściem są peruki wykonane z włosów syntetycznych. Będą się one odróżniać od naturalnego włosa, na przykład poprzez większy połysk czy sztywność. Syntetyczne włókna wykorzystuje się zazwyczaj na peruki okazjonalne, na przykład do cosplayu – takie, których nie nosimy na co dzień, a jedynie na bardzo ściśle określoną okazję. Są one tańsze, ale nie wyglądają aż tak dobrze, jak peruki naturalne.

Peruki syntetyczne czy naturalne – co jest lepszym wyborem?

To, na jaki rodzaj peruki się zdecydujemy, powinno być zależne przede wszystkim od przeznaczenia produktu oraz naszego budżetu. Jeżeli interesuje nas naturalny wygląd, ponieważ planujemy nosić perukę codziennie, zdecydowanie lepszą opcją będzie wybór wersji z naturalnych włosów. Będzie nas to oczywiście więcej kosztować, ale osiągniemy lepszy efekt i mało kto będzie w stanie się domyślić, że nie jest to nasza własna fryzura. Z kolei gdy chcemy wykorzystywać perukę tylko na określone okazje i nie będzie nam przeszkadzać to, że będzie ona wyglądać nieco mniej naturalnie, możemy zdecydować się na wersję z włosów syntetycznych. Będziemy mogli zmniejszyć nieco nasz budżet, a zakupiony produkt i tak spełni nasze oczekiwania.

Zobacz również:  Jak uzyskać delikatne fale na włosach i sprawić, aby długo się trzymały?

Na co uważać nosząc perukę?

Co do zasady noszenie peruki nie ma negatywnego wpływu na naszą skórę głowy czy też stan włosów. Powinniśmy jednak zdejmować ją na noc, tak aby dać skalpowi nieco odpocząć. O perukę dbamy w taki sposób, jak o nasze własne włosy – myjemy ją szamponem, czeszemy, suszymy i tak dalej. Należy przy tym pamiętać, że im lepiej będziemy dbać o perukę syntetyczną czy też naturalną, tym dłużej nam ona posłuży i będzie świetnie wyglądać na naszej głowie.