Jaka lokówko-suszarka najlepsza dla włosów?

Pięknie ułożone włosy nie muszą być wielogodzinną pracą. Używając dobrych sprzętów, możesz uzyskać doskonałe efekty szybko i bez specjalnych umiejętności. I wcale nie trzeba wydawać na nie majątku. Lokówko-suszarka to urządzenie, które kobiety wprost uwielbiają. W przystępnej cenie dostępne są modele, które pozwolą zrobić loki jak z salonu fryzjerskiego.

Ale czy jest to sprzęt bezpieczny dla włosów? Sprawdzamy, jaką suszarko-lokówkę kupić, aby pięknie wyglądać, a przy tym dbać o kondycję włosa.0

Jakich sprzętów używać do włosów?

Układanie włosów może sprawiać wiele trudności. Nawet codzienne modelowanie do pracy jest czasochłonne, a przecież wybieramy wówczas zwykle proste fryzury. Niezależnie od tego, jak długie mamy włosy, warto mieć w domu różne urządzenia do ich układania. Jak je wybierać?

Nie jest to łatwe. Nawet używając zwykłej szczotki, trzeba brać pod uwagę bezpieczeństwo włosów. Musi ona mieć odpowiednio miękkie włosie i rozstaw zębów. Dobrze dobrana szczotka nie niszczy cebulek i jest łagodna dla skóry głowy.

Jeszcze większy problem jest z urządzeniami modelującymi gorącym powietrzem. Choć ta metoda pozwala dużo łatwiej uzyskać pożądaną fryzurę, to może osłabiać włosy na całej ich długości, prowadząc do zwiększenia łamliwości i wysuszenia. Aby tego uniknąć, należy wybierać najwyższą jakość i dostosowywać funkcje do swoich potrzeb.

Zobacz również:  Jak zregenerować barierę ochronną skóry?

Piękna fryzura bez wysiłku

Przy użyciu szczotki można wspaniale wygładzić włosy i zrobić wspaniałe upięcia spinkami, klamerkami czy gumkami. To jednak wymaga sprawności i umiejętności. Równie elegancką fryzurę zrobimy, pozostawiając włosy rozpuszczone.

Bardzo popularne są loki. Stylowe fale pasują do każdej stylizacji i okazji. To eleganckie rozwiązanie na oficjalne spotkania, a także luźne wyjście ze znajomymi. Piękne loki najprościej jest zrobić przy użyciu suszarko-lokówki. Wystarczy umyć głowę i włączyć urządzenie, kiedy włosy są jeszcze mokre. Wykonamy jednocześnie suszenie i skręcanie włosów. W zależności od wymagań możesz zakręcić tylko końcówki lub całą długość, od nasady.

Najważniejsze cechy lokówko suszarki

Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń do modelowania włosów, przy zakupie suszarko-lokówki trzeba brać pod uwagę jej specyfikację i funkcje. Bardzo ważna jest moc.

  • Najbezpieczniejsze są lokówko-suszarki o mocy 800-1000 W.
  • Ważna jest ceramiczna powłoka, która równomiernie nagrzewa się i rozprowadza ciepło po całych włosach. Dzięki temu suszy szybko i nie niszczy struktury włosa.
  • Funkcja jonizacji sprawia, że włosy się nie elektryzują, a loki są gładkie i lśniące.
  • Wymienne końcówki to element, dzięki któremu suszarko lokówki stają się uniwersalne. To szczególnie ważne, jeśli z jednego urządzenia korzysta kilka osób i dla pań, często zmieniających fryzurę. Końcówka powinna być dopasowana do długości włosów.
  • Regulowana temperatura wspiera włosy. Im chłodniejsze powietrze, tym mniej zniszczeń. Przy dobrej jakości sprzęcie efekt będzie tak samo wspaniały.
Zobacz również:  Pielęgnacja Ciała - Kompleksowe Rozwiązania dla Twojej Skóry

Jaka lokówko-suszarka do krótkich włosów?

Krótkie włosy układa się ciężej niż długie. Trudno je spiąć, a każda niedoskonałość jest dobrze widoczna. Aby ich wygląd był na najwyższym poziomie, nie wystarczy użycie szczotki. Lokówka nie tylko pięknie je ułoży. Da też złudzenie większej objętości. Sprawdza się więc przy włosach cienkich.

Do stylizacji włosów krótkich przydaje się lokówko suszarka z jonizacją. Będą wygładzone i lepiej się ułożą. Należy też użyć mniejszej końcówki, która obejmie cały włos. Suszarko-lokówka każdej kobiecie zapewni piękny wygląd włosów, dlatego przydaje się w każdym domu.