Pierwsza masturbacja wibratorem – co powinnaś wiedzieć?

Gadżety erotyczne nie są konkurencją dla seksu z partnerem. Stwarzają one dodatkowe możliwości na poznanie swojego ciała i dowiedzenie się, co nam się podoba. Co jednak najpierw należy wiedzieć zanim kupimy swoją pierwszą zabawkę erotyczną? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tekście poniżej!

Pierwsza zabawka erotyczna – materiały z jakich została ona wykonana

W przypadku gadżetów erotycznych, materiały z jakich zostały one wyprodukowane mają ogromne znaczenie. To od tego zależy jak długo nam będą służyć, jakie posiadają właściwości i czy będą bezpieczne dla naszego zdrowia.

Z jakich materiałów są wykonane najpopularniejsze zabawki erotyczne?

Pierwszym z nich jest silikon. Jest to popularny materiał, z którego wykonuje się wiele zabawek erotycznych, jak dilda, pierścienie erekcyjne, wibratory, kulki analne czy kulki do ćwiczeń mięśni Kegla. Jest to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej bezpieczny i trwały materiał. Nie posiada on zapachu, a jego powierzchnia nie zatrzymuje wirusów, bakterii czy zanieczyszczeń. Co więcej, silikon można bez problemu sterylizować.

Zobacz również:  Związek kohabitacyjny - Czym jest, a także jakie są jego wady i zalety

Kolejnym materiałem jest żel, nazywany również cyberskórą czy jelly. To niedrogi i tak jak silikon, bardzo popularny materiał. Często wykonane z niego zabawki są wybierane przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gadżetami erotycznymi. Jest to także bezpieczny materiał, jednak może podrażniać w kontakcie ze śluzówką. Ponadto zabawek żelowych nie można wysterylizować, a co więcej – przyciągają zanieczyszczenia. Z tego powodu najlepiej jest unikać gadżetów wykonanych z żelu.

Inny materiał to winyl/PVC. Jest on tańszy od silikonu, dlatego często są z niego wykonywane większe dilda. Niestety zabawki z tego materiału również całkowicie nie wysterylizujemy. Co więcej, do PVC często dodawane są substancje, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Zabawki ze szkła są również bardzo popularne. Ale czy bezpieczne? Wbrew pozorom nie ma czego się obawiać. Szklane dildo nie pęknie ani nie pokaleczy delikatnych miejsc ostrymi odłamkami. Zabawki wykonywane ze szkła borosilikatowego są wytrzymałe (o ile nie będziemy nim rzucać) i bezpieczne.

Zobacz również:  Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem - przegląd najskuteczniejszych sposobów

Metal, tak jak szkło, to materiał wytrzymały i higieniczny. Z aluminium lub ze stali chirurgicznej są wykonywane bardziej luksusowe gadżety, jak kajdanki i akcesoria BDSM.

Jak powinna wyglądać mycie i higiena zabawek erotycznych?

Zabawki erotyczne należy regularnie czyścić – najlepiej przed i po każdym użyciu. Dzięki temu zapobiegniemy rozwojowi bakterii i infekcjom.

Materiały nieporowate, do których należy silikon, szkło, ABS i metal, można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Na co dzień wystarczy je umyć pod wodą z mydłem antybakteryjnym, psikać specjalnym płynem do czyszczenia zabawek bądź przemywać alkoholem izopropylowym.

Secret Place – Twój sklep erotyczny

Secret Place to sklep erotyczny z salonami w Poznaniu i Warszawie. Posiada on szeroki wybór najróżniejszych gadżetów erotycznych. Doświadczona obsługa z chęcią pomoże Ci w wyborze najlepszej zabawki na pierwszy raz. Wejdź na stronę Secret Place lub udaj się do ich salonu stacjonarnie!