Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserem diodowym

Depilacja laserowa to sprawdzona i skuteczna metoda pozbywania się zbędnego owłosienia na różnych obszarach skóry. Często jest pierwszym wyborem klientów salonów kosmetycznych. Oto wszystko, co warto wiedzieć o zastosowaniu tej technologii!

Jak działa laser diodowy?

Profesjonalny laser do depilacji działa z wykorzystaniem selektywnej fototermolizy. Melanina, czyli barwnik zawarty w łodydze włosa absorbuje światło emitowane przez urządzenie. Wygenerowane ciepło podgrzewa mieszek włosowy powyżej temperatury granicznej, co prowadzi do jego zniszczenia i sprawia, że włos nie odrasta w danym miejscu. Co istotne, sąsiednie tkanki skóry nie są narażone na uszkodzenie pod wpływem światła.

Depilacja laserowa – wady i zalety metody

Laserowe usuwanie owłosienia ma niestety swoje ograniczenia. Laser do depilacji działa jedynie na włosy znajdujące się aktualnie w fazie wzrostu. Dlatego należy zabiegi powtarzać co kilka tygodni, aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów.

Do najważniejszych zalet depilacji laserowej należy zaliczyć dużą skuteczność, krótki czas trwania zabiegu, komfort i szybko pojawiające się efekty. Dodatkowo laser diodowy stosowany na obszar skóry twarzy można połączyć z zabiegiem nakierowanym na spłycenie zmarszczek i wzmocnienie skóry.

Zobacz również:  Jak kwas hialuronowy działa na włosy?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Do tej pory nie stwierdzono negatywnego wpływu tej metody usuwania owłosienia na zdrowie człowieka. Wiązka światła nie powoduje uszkodzenia tkanki naskórka ani skóry oraz nie ma wpływu na powstawanie nowotworów w skórze zdrowych osób.

Przy depilacji laserowej przeciwwskazania obejmują m.in. schorzenia dermatologiczne i onkologiczne. Nie wykonuje się zabiegu, gdy na skórze występuje aktywna opryszczka. U niektórych osób z bielactwem, łuszczycą czy z egzemą laser do depilacji nasila objawy choroby. W przypadku pacjentów onkologicznych nie prowadzi się zabiegu, gdyż może ona osłabiać skuteczność terapii. Nie jest ona wskazana w czasie aktywnej infekcji pochodzenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego.

Zobacz również:  Co zrobić, aby cellulit zniknął?

Nie przeprowadza się laserowej depilacji w okresie ciąży i karmienia piersią z uwagi na brak badań potwierdzających bezpieczeństwo tej metody usuwania zbędnego owłosienia w tej grupie osób.

Przygotowania do laserowej depilacji

Przed zabiegiem należy unikać słońca. Konieczne jest odstawienie witamin A, E i beta-karoten, lekarstwa rozrzedzające krew oraz fotouczulające (również zioła, np. dziurawiec, skrzyp lub bratek).

Skuteczność laserowego usuwania owłosienia

W przypadku depilacji laserowej efekty są dość szybko widoczne. Metoda ta charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością. Przyjęło się uważać, że najlepiej działa na kombinację ciemnych włosów i jasnej cery. Jednak profesjonalne zabiegi gabinetowe z użyciem lasera diodowego dają dobre efekty także w przypadku różnych odcieni włosków.

Zabiegi laserem diodowym to komfortowa, bezpieczna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia na ciele. Warto włączyć depilację laserową do oferty gabinetu kosmetycznego, by zapewnić klientom najwyższą jakość świadczonych usług.