Co zrobić, aby cellulit zniknął?

Gładka i jędrna skóra bez nadmiaru tkanki tłuszczowej to marzenie wielu osób. Niestety w jego osiągnięciu często przeszkadza cellulit. U chudej osoby ten problem może występować równie często, co u osób z nadprogramowymi kilogramami, a codzienna pielęgnacja zazwyczaj nie rozwiązuje problemu. Pomocne mogą być jednak specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jak usunąć cellulit i jaki zabieg na cellulit wybrać?

Czym jest cellulit i jakie są jego objawy?

Cellulit bywa potocznie nazywany skórką pomarańczową. Wynika to z charakterystycznego wyglądu cellulitu przypominającego skórkę właśnie tego cytrusa. Cellulit to schorzenie skórne, które jest spowodowane nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej na danym obszarze ciała oraz pojawieniem się zmian w tkance podskórnej o charakterze włóknistym.

Charakterystyczne objawy cellulitu to nierówności, zagłębienia i grudki na powierzchni skóry, przez co staje się ona nierówna i gąbczasta. Taki efekt powoduje nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w porównaniu do innych składników skóry, takich jak woda czy produkty przemiany materii. Najczęściej występuje cellulit na udach, pośladkach i brzuchu. To problem nie tylko estetyczny, lecz także zdrowotny. Cellulit bez ćwiczeń i zabiegów może zaburzać krążenie żylne i limfatyczne, a także równowagę hormonalną.

Zobacz również:  Olej rycynowy - niezwykłe zastosowanie do brwi

Jakie zabiegi na cellulit wybrać?

Wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i nowoczesnej kosmetologii do wyboru są różne propozycje zabiegów, podczas których stosowane są zarówno masaże na cellulit, jak i metody laserowe czy ultradźwięki. Jedną z często wybieranych procedur jest mechaniczny masaż próżniowy, który przeprowadza się za pomocą głowic ssących. Podczas zabiegu dochodzi zarówno do redukcji tkanki tłuszczowej, jak i stymulacji krążenia żylnego oraz limfatycznego. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, co wpływa także na jędrność oraz wygładzenie skóry.

Zadowalające rezultaty można także uzyskać poprzez zabieg na cellulit z wykorzystaniem radiofrekwencji z ultradźwiękami o wysokiej częstotliwości. Zastosowanie tej metody wraz z masażami próżniowymi przyspiesza proces pozbywania się cellulitu, a także wpływa na ujędrnienie, redukcję rozstępów oraz fotouszkodzeń.

Jednym z bardziej zaawansowanych zabiegów na cellulit jest procedura, podczas której wykorzystuje się ultradźwięki o dużej energii. Zaawansowana technologia HIFU dociera w głąb skóry do 13 mm, dzięki czemu możliwe jest przenikanie do komórek tłuszczowych i opracowywanie głębszych warstw skóry niż w przypadku stosowania innych technologii.

Lipoliza i liposukcja – jak usunąć cellulit bez ćwiczeń?

Wśród zabiegów stosowanych na cellulit można wymienić lipolizę iniekcyjną. To alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych i jednocześnie sposób na miejscowe pozbycie się tłuszczu, wymodelowanie sylwetki oraz usunięcie cellulitu. Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu podskórnie specjalnego preparatu, który niszczy komórki tłuszczowe. Te następnie są metabolizowane przez wątrobę i usuwane z organizmu. Skóra w miejscu wykonania iniekcji staje się gładka i jędrna.

Zobacz również:  Dieta na płaski brzuch - co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Zabieg, który pozwala uzyskać najlepsze efekty w stosunkowo najkrótszym czasie, to liposukcja. Jednak poza tradycyjnym, inwazyjnym zabiegiem w celu usunięcia cellulitu można zastosować liposukcję laserową lub infradźwiękową. W obu przypadkach nie zachodzi konieczność używania skalpela, a rezultaty są widoczne już po wykonaniu procedury. Znacznie krótszy jest też okres rekonwalescencji po tego typu zabiegach. Małoinwazyjne liposukcje w leczeniu cellulitu nie powodują też tak dużych dolegliwości bólowych, jak w przypadku tradycyjnego odsysania tłuszczu.

Zabiegi na cellulit z zastosowaniem ultradźwięków, radiofrekwencji, specjalistycznych preparatów, jak i różne rodzaje liposukcji są wykonywane w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy. Pracuje w niej zespół doświadczonych w tym zakresie lekarzy oraz innowacyjny sprzęt, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie najlepszej metody zabiegowej do indywidualnych potrzeb i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.