Bezprzewodowy sterownik SALUS 091FLRF V2 – do czego jest potrzebny?

Zachowanie odpowiedniego poziomu termicznego w przestrzeni, w której przebywamy jest bardzo ważne. To jedna z kluczowych rzeczy, które sprawiają, że codzienne życie jest komfortowe. Często zapanowanie nad pożądanymi wartościami temperatury we wnętrzach nie jest proste, ale istnieją obecnie urządzenia, które wspomagają kontrolę nad temperaturą i jednocześnie ograniczają niepotrzebne utraty ciepła. Jednym z takich urządzeń jest sterownik SALUS 091FLRF V2, który posiada wiele przydatnych funkcji. Sprawdź, czym jest sterownik SALUS 091FLRF V2 i co możemy dzięki niemu kontrolować.

Kontrola termiczna w mieszkaniu to komfort, oszczędność i bezpieczeństwo.

Dbałość o zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, w których spędzamy większość lub część naszego dnia powinna być bardzo istotna. Wpływa ona bowiem nie tylko na nasze samopoczucie, ale także zdrowie i portfele. Rekomenduje się, aby nocami temperatura w naszych powierzchniach mieszkalnych i użytkowych była nieco niższa niż za dnia. Chłodniejsze powietrze pomaga zapobiegać rozwojowi i unoszeniu się roztoczy w mieszkaniach, co często okazuje się wprost zbawienne dla alergików.

Zbyt chłodna temperatura oddziałuje jednak niekorzystnie na nasze zdrowie. Przebywając w wyziębionym pomieszczeniu możemy wychłodzić swój organizm osłabiając odporność, przez co będziemy znacznie bardziej podatni na wirusy i bakterie. Z drugiej strony niepotrzebne przegrzewanie naszych pomieszczeń zadaje cios portfelom, a w ostatnim czasie te ciosy bywają naprawdę bolesne. Ogrzewając mieszkanie bez kontroli energii cieplnej powodujemy, że w pomieszczeniach jest gorąco, a temperatury sięgają wartości, które utrudniają nam funkcjonowanie. Wtedy otwieramy okna i wietrzymy pokoje, w sezonie grzewczym często wpuszczając do nich zanieczyszczenia z zewnątrz. Ochładzanie powierzchni w ten sposób powoduje niepotrzebną i bezsensowną utratę energii termicznej, która mogłaby zostać spożytkowana na dłuższe ogrzewanie pomieszczeń do pożądanych wartości temperaturowych.

Zobacz również:  Wymarzony dom z efektowną elewacją – zobacz te projekty!

Drugą skrajnością jest zbyt oszczędne ogrzewanie mieszkań, podczas którego za wszelką cenę chcemy zminimalizować koszty spalania paliw i dokładnie uszczelniamy wszelkie możliwe elementy, przez które może dostawać się do wnętrz chłodne powietrze z podwórza. Jest to zabieg naprawdę niebezpieczny, ponieważ miejsca, w których przebywamy powinny być wentylowane. Wentylacja i obieg powietrza w pomieszczeniach pozwolą zminimalizować ryzyko zatrucia szkodliwymi substancjami, w tym tlenku węgla, nazywanego „cichym zabójcą”, który przedostaje się w wyniku nieprawidłowego procesu spalania. Wymiana powietrza pozwoli też zmniejszyć ewentualne stężenie gazu ziemnego, który mógł przedostać się do wnętrz w wyniku rozszczelnienia grzewczej instalacji gazowej. Zbyt duże nagromadzenie się gazu ziemnego może spowodować jego wybuch, a wystarczą do tego czasem bardzo drobne i prozaiczne czynności, jak zapalenie kuchenki gazowej lub nawet przełączenie włącznika światła, które spowoduje powstanie iskry.

W osiągnięciu pełni kontroli nad ogrzewaniem budynków z pomocą przychodzą pewne niewielkie, ale jednocześnie ogromnie ważne urządzenia – sterowniki do pieców. Jednym z najpopularniejszych jest sterownik SALUS 091FLRF V2, który jest szeroko powszechny na rynku, a popularność tego małego komputerka związana jest z jego niezawodną skutecznością.

SALUS 091FLRF V2 – co można na nim ustawić?

Sterownik SALUS 091FLRF V2 umożliwia nam uzyskanie pełni kontroli nad komfortem termicznym w pomieszczeniu. Mowa tutaj nie tylko o zarządzaniu temperaturą w danym momencie, ale i w określonych przedziałach godzinowych, dobowych, a nawet tygodniowych. Na sterowniku SALUS 091FLRF V2 możemy określić wartości temperaturowe panujące w nocy i za dnia (są to na przykład przedziały między 6 i 23 dla pory dziennej oraz 23 i 6 rano dla pory nocnej). W sterowniku tym ustawimy także konkretne wartości dla poszczególnych dni, co jest wysoce przydatne w przypadku wyjazdów weekendowych lub wakacyjnych, kiedy dom albo mieszkanie stoi puste, a my nie chcemy doprowadzić zarówno do bezsensownego nagrzewania się powierzchni, jak i do znacznego wychłodzenia, co później ciężko będzie nam unormować, a powrót do standardowych temperatur może wiązać się z wysokimi kosztami ogrzania, przede wszystkim zimnych murów.

Zobacz również:  Gdzie można oddać elektroodpady w Lublinie?

SALUS 091FLRF V2 posiada szereg zalet. Najważniejszą z nich jest niezawodność, dzięki której nie musimy martwić się o ewentualne błędy systemowe lub niezaplanowane zmiany w ustawionych harmonogramach. Sterownik ten jest bardzo łatwy w obsłudze, a jego cena nie jest wysoka. Można zakupić go jako sterownik przewodowy oraz bezprzewodowy, a więc zgodnie z naszymi preferencjami i potrzebami.

W ramach oprogramowania sterownika SALUS 091FLRF V2 ustawimy plan dnia z konkretnymi wartościami temperatury przypisanymi do konkretnych godzin. W trakcie zim możemy ustawić niższą temperaturę na noc, która będzie automatycznie zwiększana na pewien czas przed zaplanowaną pobudką i ponownie obniżyć na czas naszej nieobecności spowodowanej na przykład wyjściem do pracy. Latem natomiast temperaturę możemy znacznie zmniejszyć i polegać na cieple z zewnątrz.

Ten typ termostatu posiada 9 programów, wśród których znajdują się domyślne wartości związane na przykład z różnicami temperatur za dnia i w nocy (o 3 stopnie Celsjusza), funkcję przeciwzamrożeniową chroniącą nasze domowe instalacje podczas nieobecności zimą oraz inne.

Dzięki podświetlanemu ekranowi i łatwemu ułożeniu przycisków ustawienie termostatu nie będzie wiązało się z problemami w odnalezieniu konkretnych funkcji. Łatwość obsługi to ogromy atut tego urządzenia. Sterownik SALUS 091FLRF V2 wyposażony jest też w beznapięciowy przekaźnik, a zasięg jego pracy obejmuje odległości do 60 metrów i umożliwia regulację temperatur od 5 do 30 stopni Celsjusza.