Co oznacza milczenie faceta po randce?

Milczenie faceta po udanej randce. Dlaczego mężczyźni milczą?

Gdy dziewczyna poznaje faceta, który wydaje się księciem z bajki, jej wyobraźnia momentalnie zaczyna działać, a myśli gnają do przodu, ukazując przed oczami najróżniejsze scenariusze. Od upojnej nocy w jego apartamencie, po sakramentalne „tak” na ślubnym kobiercu. Kobiety pragną być zdobywane, a każda udana randka to niezapomniane wrażenia oraz emocje. Kwiaty, czekoladki, a potem romantyczny spacer w parku. Długie rozmowy w kawiarni, a na sam koniec czułe pożegnanie. I choć apetyt rośnie na więcej, nagle telefon milczy, a on przestaje się odzywać. Jeden dzień, drugi, trzeci. Dlaczego po aż nadto udanej randce facet milczy, nie okazując żadnych oznak zainteresowania? Powodów takiego zachowania może być kilka.

Mężczyźni też lubią być zdobywani

Wbrew wszystkim przyjętym zasadom życia towarzyskiego – mężczyźni również lubią być zdobywani. Choć rzadko, który z nich otwarcie jest w stanie to przyznać, to zdecydowana część facetów nie miałaby nic przeciwko temu, aby dziewczyna zrobiła ten przysłowiowy pierwszy krok. Po udanej randce, kiedy telefon kobiety nie dzwoni, niejedna z pań zadaje sobie pytanie, dlaczego facet milczy. Przecież randka była udana. Ona łaknęła każde jego słowo, a jej wzrok przez długie godziny pożerał jego twarz. Jeśli obu stronom było miło, dlaczego więc to facet powinien być zobowiązany do zrobienia kolejnego kroku i odezwania się jako pierwszy? Część mężczyzn, którzy wykazują sporą dozę samozaparcia, potrafi niejednokrotnie wziąć na przetrzymanie niejedną dziewczynę, która ostatecznie nie wytrzymuje napięcia i odzywa się pierwsza ku triumfalnemu poczuciu faceta.

Faceci miewają sekrety

Co oznacza milczenie faceta po randce? Jeśli wieczór oraz niejednokrotnie noc była udana, a następnego dnia jej telefon milczy – w głowie kobiety zachodzą różnego rodzaju myśli oraz dywagacje na temat, dlaczego on się nie odezwał. Powodów może być bez liku, a jednym z nich może być skrywany przez niego sekret. Co jeśli dziewczyna, która po udanej randce wiązała z tą znajomością daleko idące plany, była tylko odskocznią? Co, jeśli ten idealny facet w rzeczywistości ma żonę, dzieci, dom, a jedyne czego potrzebował to rozrywki oraz odskoczni od rutyny dnia codziennego? Takie sytuacje zdarzają się często, a kobiety, które naiwnie doszukują się u faceta cech rycerskości, niejednokrotnie bywają jedynie przystankiem na drodze do zdobywania kolejnych „trofeów”. Część facetów to perfekcyjni aktorzy, którzy bez problemu są w stanie sprzedać niejedną fałszywą historię, aby tylko zaciągnąć kobietę do łóżka, a następnego dnia więcej się nie odezwać.

Zobacz również:  Wydzielina z pochwy przed okresem - co należy wiedzieć na ten temat?

Co jeśli mężczyzna boi się stabilizacji?

Stabilizacja oraz przywiązanie to słowa, które są w stanie przestraszyć niejednego faceta. Zwłaszcza po udanej randce, mężczyzna może najzwyczajniej w świecie przestraszyć się dalszych kroków oraz działań, które w rezultacie mogłyby przekształcić się w stały związek oraz stabilizację uczuciową. Mówi się, że kobiety dojrzewają szybciej od mężczyzn, a tego typu przypadki jedynie potwierdzają tę tezę. Dlatego też na pytanie, dlaczego facet milczy po udanej randce, często udzielają odpowiedzią, jest po prostu – ze strachu.

Czas leczy rany…

Kiedy kobieta po udanej randce co 5 minut zagląda w telefon w oczekiwaniu na, choć krótką wiadomość tekstową od faceta, z którym przecież tak świetnie jej się rozmawiało, w głowie tego mężczyzny mogą właśnie zachodzić sprzeczne uczucia. Kiedy ona z utęsknieniem wyczekuje dalszego kontaktu, on może potrzebować czasu, aby wszystko sobie poukładać oraz ułożyć. Przyczyną braku odzewu z jego strony może być fakt, iż mimo naprawdę miło spędzonych chwil poprzedniego dnia, jego zaufanie do płci przeciwnej mogło być ostatnimi czasy mocno nadszarpnięte. Może zatem się okazać, że ten książę z bajki, który tak pięknie uśmiechał się przez cały wieczór, ma za sobą szereg nieudanych związków, które każdy z nich pozostawił na jego sercu ślad ciężki do zatarcia. Faceci niejednokrotnie potrzebują więcej czasu, aby wszystko sobie poukładać oraz przemyśleć.

Zobacz również:  Jak trwale wyprostować loki?

Dlaczego facet milczy?

Dlaczego po randce, która przecież była aż nadto udana, facet potrafi milczeć godzinami, lub nawet dniami? Powodów może być kilka, a nie każdy z nich oznacza brak dalszego zainteresowania z jego strony. Owszem, zdarzają się sytuacje, w których idealny facet z dnia poprzedniego jedyne czego chciał to upojnej nocy z przypadkową dziewczyną. Jednak zdecydowana większość przypadków wydaje się nieco bardziej złożona. Faceci z bagażem emocjonalnym niejednokrotnie będą potrzebowali więcej czasu, aby poukładać sobie wszystkie fakty oraz informacje. Niektórzy zaś będą przestraszeni wizją stabilizacji oraz zbliżającego się widma związku. Inni znowu, jako typowi samce alfa, nie odezwą się dla samej zasady, aby to kobieta wykazała swój pierwszy krok. Psychika mężczyzny jest skomplikowana, a milczenie faceta po randce nie zawsze oznacza braku dalszego zainteresowania z jego strony. Jak mówią słowa popularnej piosenki Andrzeja Dąbrowskiego: „Do zakochania jeden krok”. I choć ten jeden krok bardzo łatwo poczynić, tak niekiedy potrzeba czasu oraz pewnej dozy zrozumienia zarówno ze strony dziewczyny, jak i również ze strony faceta. Idealna randka to pierwszy krok, który postawić jest stosunkowo łatwo. Drugi krok zaś postawić jest znacznie ciężej, lecz w kontekście dalszej znajomości – to on decyduje o dalszym losie dwojga zabłąkanych w świecie uczuć dusz.