Jak trwale wyprostować loki?

Kobiety, które mają proste włosy często marzą o bujnych lokach, z kolei te, które mają loki marzą o prostych włosach. O ile dla tych pierwszych alternatywą już dawno stała się początkowo trwała ondulacja, a następnie styling, o tyle ta druga grupa kobiet musiała nieco dłużej poczekać na spełnienie swoich marzeń.

Początkowo jedynym sposobem na prostowanie loków było stosowanie domowej prostownicy, co nie dość, że dawało krótkotrwałe efekty, to w znacznym stopniu uszkadzało strukturę włosa. Bowiem regularne traktowanie włosów wysoką temperaturą sprawia, że włosy stają się matowe, osłabione i przede wszystkim przesuszone.

Jedyną metodą trwałego prostowania loków jest chemiczne prostowanie włosów.

Chemiczne prostowanie włosów to alternatywa dla domowych prostownic, która przez długi czas pozwala nam cieszyć się prostymi, gładkimi włosami. Zabieg przeprowadzany jest wyłącznie w renomowanych salonach fryzjerskich, poprzez zastosowanie dwóch technik – ciepłej lub zimnej. W trakcie około trzygodzinnego zabiegu włosy poddawane są działaniu specjalnych środków chemicznych, które ingerują w naturalną strukturę włosów. Efekt wykonanego zabiegu utrzymuje się nawet do trzech-czterech miesięcy, po upływie których zabieg należy powtórzyć.

Zobacz również:  Panseksualizm a biseksualizm - czym się różnią?

Czy wszyscy posiadacze loków mogą wykonać zabieg trwałego prostowania włosów?

Chemiczne prostowanie włosów to inwazyjny zabieg, który dość mocno ingeruje w wewnętrzną strukturę włosów, dlatego włosy poddawane trwałemu prostowaniu powinny być w dość dobrej kondycji. Nie poleca się wykonywania zabiegu w przypadku:

Kto może poddać się zabiegowi trwałego prostowania loków?

Zabieg dedykowany jest wszystkim posiadaczom/-kom falowanych i kręconych włosów, które pozostają w co najmniej dobrej kondycji.

Pielęgnacja przed i po zabiegu

Po wykonanym zabiegu nie powinno się poddawać włosów koloryzacji, ponieważ włosy staną się matowe i łamliwe. Natomiast należy szczególnie zadbać o ich pielęgnację, by jak najdłużej móc cieszyć się uzyskanym efektem. Jednym z najlepszych i najprostszych sposobów pielęgnacji może okazać się botoks na włosy. Zabieg botoksu polega na wtłoczeniu w kosmyki włosów substancji odżywczych, które w wyjątkowo szybki sposób uzupełniają powstałe w wyniku uszkodzeń ubytki, dając spektakularne efekty na krótko po wykonaniu zabiegu. Ponadto warto pomyśleć o botoksie w sytuacji gdy kondycja naszych włosów nie pozwala na chemiczne prostowanie loków.

Zobacz również:  Jak skutecznie zmyć hennę pudrową z brwi ?

Botoks na włosy krok po kroku

  • otwieranie łuski włosa za pomocą specjalistycznego szamponu, sprzyjające wchłanianiu składników aktywnych
  • poddawanie włosów działaniu serum
  • domykanie łuski włosa za pomocą specjalistycznej maski

Profesjonalny zabieg botoksu na włosy możemy wykonać tylko w renomowanym salonie fryzjerskim.