Jak naturalnie powiększyć usta w domu?

Popularne zdanie „rozmiar ma znaczenie” dotyczy w dzisiejszych czasach nie tylko mężczyzn. W przypadku kobiecej połowy ludzkości ma to związek nie tylko z rozmiarem piersi czy bioder, ale także z ustami. Właściciele obszernych ust od czasów starożytnych byli uważani za bardziej płodnych, kobiety stale zastanawiały się jak naturalnie powiększyć usta. Pulchne usta były jednym z sygnalizatorów przyciągających samców do tworzenia zdrowego potomstwa.

Ten fakt utrwalił się w pamięci genetycznej mężczyzn, nie bez powodu w naszych czasach wielu z nich podnieca jaskrawy wizerunek Angeliny Jolie, Pameli Anderson czy Megan Fox, uwodzący z ekranów telewizorów i okładek magazynów. Aby dopasować się do ideału piękna i wzbudzić zainteresowanie silniejszej połowy ludzkości, dziewczyny od wieków dążyły do zwiększenia objętości swoich ust.

Z jednej strony powierzenie się specjaliście w celu skorygowania małego „defektu natury” jest przydatne dla poprawy samooceny i samopoczucia psychicznego. Z drugiej strony, jeśli nie jesteś pewna swojego wyboru, boisz się skalpela, a zastrzyki wywołują u ciebie poczucie paniki, lepiej skorzystać z niniejszych porad, jak naturalnie powiększyć usta w domu.

Jak naturalnie powiększyć usta — ćwiczenia powiększające usta

Choć brzmi to niesamowicie, ale nasze usta mają również mięśnie, które pozwalają im się kurczyć i rozprężać, przybierać różne kształty podczas rozmowy, grymasić. Mięśnie te można „napompować” jak każde inne na naszym ciele wykonując określoną serię ćwiczeń. Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz osiągnąć przyzwoite rezultaty, nie pomijaj treningów i ćwicz regularnie. Co więcej, takie ćwiczenia można wykonywać w dowolnym miejscu i czasie.

Pokaż język

Otwórz lekko usta i wysuń język na całą jego długość. Utrzymaj tę pozycję przez pięć do dziesięciu sekund i powtórz 10 razy.

Zobacz również:  Katar sienny - objawy oraz sposoby leczenia

Mniszek

Napompuj policzki, a następnie zacznij je mocno opróżniać, jakbyś miała przed sobą mniszek. Usta powinny być rozluźnione. Powtórz przez pięć razy.

Uśmiech złotej rybki

Najpierw złóż usta w tubę, a następnie się uśmiechnij. Wykonaj 15 powtórzeń.

Rysuj okręgi

Ściśnij mocno wargi i zacznij nimi poruszać zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, tak jakbyś rysowała w powietrzu okręgi. Zrób to pięć razy w każdym kierunku.

Rekin

Ugryź usta zębami w taki sposób, żeby nie bolało. To ćwiczenie zwiększy krążenie krwi w okolicy ust. Rób to przez dwie minuty.

Wciągnij usta

Mocno wciągnij usta. Utrzymuj je w tej pozycji przez 20 sekund, następnie zrób przerwę i kontynuuj. Powtórz pięć razy.

Jak naturalnie powiększyć usta — masaż dla zwiększenia objętości

Oprócz ćwiczeń, które dobrze jest wykonywać rano, wieczorem możesz wykonać specjalny masaż, który powiększy usta. Nie zajmuje to wiele czasu, a efekt będzie zauważalny już po miesiącu.

Masaż peelingiem

Zrób sobie peeling z drobnym materiałem ściernym. Można go kupić w sklepie lub zrobić własny. Wymieszaj ziarna pszenicy z łyżką miodu i jesteś gotowa do peelingu. Nałóż go na usta i masuj palcami w różnych kierunkach. Twoje usta po pewnym czasie zaczną nabierać objętości.

Ponadto pozbędziesz się całego tego martwego naskórka, a Twoja szminka lub błyszczyk będą wyglądały świetnie.

Masaż kostkami lodu

Umieść kostkę lodu w cienkiej szmatce i rozpocznij masaż. Przesuwaj ją po lewej i prawej stronie ust przez około 2 minuty. Zimno jest doskonałe do stymulowania krążenia krwi i krążenia w obszarze warg i doda trochę objętości do ust.

Zobacz również:  Jak sobie radzić z puszącymi się włosami?

Okłady z mentolu

Nałóż mentolowy olejek eteryczny na wilgotną ściereczkę i trzymaj ją na ustach przez około 5 do 10 minut.

Nawilżanie po zabiegu

Pamiętaj, aby po każdym masażu nawilżyć usta. Używaj specjalnego balsamu do ust lub kremu nawilżającego do okolic oczu.

Jak naturalnie powiększyć usta — makijaż dla zwiększenia objętości

Jeśli potrzebujesz w ciągu kilku minut powiększyć swoje usta, skorzystaj z trików profesjonalnych wizażystów. Nie ma nic prostszego niż zrobienie tego za pomocą makijażu. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Tekstura

Dla zwiększenia objętości stosuj błyszczyki z wypełniaczami lub produkty zawierające składniki pobudzające krążenie krwi w ustach (np. błyszczyki lub pomadki z mentolem, imbirem lub chili). Jeśli chodzi o szminkę, wybierz taką, która zawiera kolagen lub silikon, ponieważ najlepiej zwiększają objętość ust.

Kolor

Postaw na jaśniejsze odcienie z efektem połysku. Optycznie powiększają usta i wyglądają naturalnie. Przyjrzyj się bliżej matowym teksturom w jasnych odcieniach. Jednak na wierzchu zdecydowanie musisz nałożyć przezroczysty połysk.

Technika makijażu

Podczas wykonywania makijażu zastosuj kilka trików, aby dodać ustom objętości.

  • Bezpośrednio przed nałożeniem makijażu wykonaj masaż ust.
  • Nałóż krem nawilżający, poczekaj, aż się wchłonie, a następnie nałóż swój podkład.
  • Obrysuj usta ołówkiem o kilka odcieni ciemniejszym od koloru szminki. Jeśli używasz jedynie błyszczyka, ołówek do ust powinien mieć jaśniejszy odcień.
  • Użyj dwóch odcieni szminki z tego samego spektrum kolorów. Jaśniejszy odcień nałóż na środek ust, a ciemniejszy bliżej krawędzi.
  • Nałóż odrobinę transparentnego błyszczyka na środek górnej i dolnej wargi.