Jak prawidłowo wczesywać odżywkę we włosy?

Metoda wczesywania maski lub odżywki włosów to sposób, który bardzo polubiły zwolenniczki tak zwanego włosingu. Wczesywana odżywka lub maska dogłębnie odżywia i wygładza pasma. Składniki aktywne szybciej i głębiej wnikają w łuski włosów, dzięki czemu pasma szybciej ulegają regeneracji. Jeśli nakładanie odżywki na włosy do tej pory nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, koniecznie wypróbuj tę metodę.

Potrzebujesz dobrej maski do włosów i grzebienia

Wczesywanie odżywki we włosy dla wielu kobiet jest ogromną, choć niezwykle prostą zmianą w rutynie pielęgnacyjnej. Jakie efekty daje? Lśniące, gładkie i dobrze nawilżone włosy. Metodę tę poleca wielu specjalistek zajmujących się włosami, ponieważ pomaga substancjom odżywczym znajdującym się w odżywkach dobtzreć głębiej do struktury włosa. Jest banalnie prosta do wykonania.

Metoda aplikacji odżywki, która ratuje przesuszone włosy

Wczesywanie odżywki polecane jest zarówno posiadaczkom włosów niskoporowatych, jak i wysokoporowatych. Pozwala na uratowanie włosów zniszczonych, które mają mocno rozchylone łuski. Grzebień wtłacza substancje odżywcze w strukturę włosów. Wczesywanie maski w mokre włosy to sposób, który podkręca działanie kosmetyku i naprawia uszkodzenia, które wywołała na przykład częsta stylizacja na gorąco. Dzięki temu włosy odzyskują swój blask i nawilżenie, są sprężyste i gładkie, a ich porowatość zmniejszona.

Zobacz również:  Jak wyprostować włosy po trwałej ondulacji, która nam się nie podoba?

Jak prawidłowo wczesywać odżywkę na mokro?

Potrzebujesz grzebienia z szerokim rozstawem zębów lub specjalnej szczotki do czesania włosów na mokro typu paddle brush. Umyj głowę szamponem jak zwykle. Następnie odsącz mokre włosy w bawełniany ręcznik. Niewielką ilość odżywki nałóż na pasma i rozczesuj włosy od nasady po same końce. Ważne, by to robić głową w dół. Cała czynność trwa około 3-5 minut. Po chwili zauważysz, że włosy się wygładzają i wywijają na końcach. To znak, że można odżywkę spłukać. Oczywiście jeśli jest potrzeba, maska do włosów może pozostać na głowie jeszcze przez kilka minut, by jej działanie było jeszcze pełniejsze.

Jaka maska do włosów sprawdza się do wczesywania?

Po wysuszeniu głowy zauważysz, że włosy będą łatwo się rozczesywać, będą lśniące i pełne blasku. Metodę polecają również posiadaczki loków i fal – włosów kręconych nie trzeba już rozczesywać po myciu, co jak wiadomo osłabia skręt. Do wczesywania najlepiej sprawdzają się maski emolientowe, które zawierają ochronne olejki, masła lub alkohole tłuszczowe. Emolienty zapobiegają puszeniu się włosów, dyscyplinują i dociążają niesforne pasma. Maska lub odżywka powinna być dopasowana do porowatości Twoich włosów. Wczesywać na mokro możesz również maski z keratyną.

Zobacz również:  Dieta na płaski brzuch - co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Jak często można wczesywać odżywkę i maskę?

Maski rekomenduje się stosować 1-2 razy w tygodniu. Odżywki powinno stosować się po każdym myciu włosów, aby chronić je przed czynnikami zewnętrznymi. Jak często można stosować metodę wczesywania? Przy każdorazowym nakładaniu kosmetyku po myciu szamponem. Niektóre kobiety rezygnują nawet z szamponu, myjąc włosy odżywką. Regularnie stosowanie sprawi, że włosy odzyskają kondycję i zdrowy wygląd.