Od czego zależy trwałość perfum?

Piękny zapach to nie tylko część naszej wizytówki, ale również i wspaniałe samopoczucie. Perfumy powinny kojarzyć nam się z przyjemnością oraz świetnie spędzonym czasem, a nie sprawiać nam utrapienie. Dlaczego więc nie zawsze zapachy, których używamy są dla nas trwałe albo wydaje nam się, że tak nie jest? Czy można coś zrobić, aby to zmienić i pozwolić sobie na chwile zapomnienia w towarzystwie pięknego, długo utrzymującego się zapachu? Na wszystko jest jakiś sposób. Tym razem skupimy się na tym od czego zależy trwałość perfum, jak ją wzmocnić oraz czy warto zainwestować w perfumy rozlewane.

Co sprawia, że perfumy są trwałe?

Wiele czynników ma wpływ na to czy perfumy są trwałe czy nie. Na pewno jedną najważniejszą kwestią jest to jakiej jakości są dane zapachy. Zawsze warto wybierać produkty z zaufanych, sprawdzonych firm, które mają jakieś opinie albo też znamy kogoś, kto korzystał z ich artykułów. Składniki wykorzystywane do produkcji zapachów powinny być najwyższej jakości, a ich stężenie odpowiednie do tego, aby pachniały tak jak należy.

Oprócz produktu samego w sobie trzeba zwrócić uwagę na to jak wygląda nasza pielęgnacja ciała, w jaki sposób aplikujemy na siebie perfumy oraz który rodzaj zapachu wydaje nam się najbardziej na nas trwały. Nie bez powodu zostały wymienione te punkty, ponieważ mają one rzeczywisty wpływ na to czy dana kompozycja będzie utrzymywała się na nas kilka lub kilkanaście godzin. Nieraz wskazane jest przyjrzeć się temu bliżej, gdyż mała zmiana może nam pomóc w ocenie tego czy aby wszystko na pewno jest w porządku. Dlatego dziś wytłumaczymy na czym powinniśmy się skupić.

Jak zwiększyć trwałość perfum?

Jest to nieodłączny problem każdego użytkownika perfum, ponieważ większość z nas chciałoby jak najdłużej utrzymywać na sobie zapach swoich ulubionych aromatów. Istnieje oczywiście kilka sposobów na to, aby zrealizować swoje zamierzenia. Przyjrzyjmy się nieco bliżej wszystkim składowym, które mogą mieć wpływ na to, jak bardzo wybrane przez nas perfumy będą trwałe.

Zobacz również:  Rozdwojone końcówki - jak sobie z nimi radzić?

Gdzie aplikować perfumy, aby były bardziej trwałe?

Z reguły aplikacja perfum wygląda tak, że rozpylamy mgiełkę na swój dekolt od dwóch do trzech razy i po sprawie. Jest to bowiem najprostsza i najwygodniejsza forma aplikacji, jednak nie zawsze sprawdza się na tyle, aby zapach utrzymał się tyle ile byśmy chcieli. Oprócz samego „pryskania” na dekolt lub koszulkę można zastosować kilka tricków, które przedłużą działanie aromatu. Pierwszym z nich jest nakładanie zapachu tam, gdzie nasza skóra jest najcieplejsza. Chodzi oczywiście o miejsca na naszym ciele, gdzie przepływająca krew wydziela ciepło. Takie miejsca są pod kolanami, za uszami, na nadgarstkach, a także w zgięciach łokciowych.

Jak dbać o skórę pod kątem dłuższego utrzymywania się perfum?

Przede wszystkim  każdy z nas ma inne pH skóry i o ile jest to bardzo ważne przy doborze perfum pod względem składu aromatów, to równie istotne jest to przy ich trwałości. Nie na wszystkich ten sam zapach będzie utrzymywał się tyle samo czasu. W równej mierze ważny jest rodzaj skóry. W przypadku kiedy mamy do czynienia ze skórą tłustą, to w większości przypadków perfumy będą pachniały dłużej niż w sytuacji, kiedy ten sam aromat zaaplikujemy na skórę suchą. Co zrobić w takim razie i czy da się jakoś temu pomóc? Oczywiście istnieje jeden sposób i jest nim jedynie systematyczne nawilżanie. Kojące balsamy z olejami nie tylko pomogą naszej suchej skórze, ale także pomogą w przedłużeniu ich trwałości.

Zobacz również:  Jak stworzyć własną markę kosmetyczną?

W jaki sposób można sprawdzić czy dane perfumy będą trwałe na naszej skórze?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej wytycznej za pomocą której da się bez niczego stwierdzić czy dane perfumy będą dla naszej skóry odpowiednio trwałe. Wszystko wymaga testowania i poświęcenia czasu na to, aby znaleźć idealne, pasujące do własnych preferencji oraz typu skóry kompozycje zapachowe. Czasami bywa tak, że trafiamy od razu w dziesiątkę, ale czasem też tak, że trzeba wypróbować kilka flakonów. Jak wiadomo perfumy oryginalne nieraz potrafią być w zaskakującej cenie, dlatego warto skierować swoją uwagę na perfumy rozlewane, o których nieco poniżej.

Sprawdź nasze trwałe perfumy rozlewane

Jeżeli chciał/abyś spróbować odpowiedników perfum, które w żadnym stopniu nie są gorsze jakościowo nawet o perfum oryginalnych to dobrze trafiłaś/eś. Proponujemy wypróbować na własnej skórze trwałe perfumy rozlewane. Wybór ponad 300 zapachów sprawi, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Zapachy męskie, damskie oraz unisex są dostępne na wyciągnięcie ręki w trzech różnych pojemnościach. Flakony, które są wykonane z przezroczystego szkła w gustownych kształtach idealnie leżą w dłoni, a ich wygląd pasuje do każdej toaletki. Dodatkowo mniejsze pojemności można ze sobą zabrać w podróż.
Perfumy rozlewane oprócz samego prawie 100% podobieństwa zapachowego do perfum oryginalnych posiadają także niesamowitą trwałość. Oczywiście jest to zależne od akordów, które zawierają się w danych kompozycjach. Natomiast większość z nich potrafi utrzymywać się na skórze, ale także i na ubraniach do kilkunastu godzin. Często bywa też tak, że zapachy z mocnymi, drzewnymi, waniliowymi lub przyprawowymi nutami pozostają na ubraniach nawet na drugi dzień. Zwykle dzieje się tak w przypadku perfum lanych na okres zimowy, kiedy to potrzebujemy mocniejszych nut, otulających nas mroźną porą.