Jacuzzi – spraw sobie relaks w ogrodzie!

Posiadanie własnego jacuzzi w ogrodzie lub tarasie to świetny pomysł na stworzenie relaksującego zakątka w przydomowej przestrzeni. Dmuchane jacuzzi zyskuje z każdym rokiem na popularności, ze względu na łatwy montaż, atrakcyjną cenę i nieocenioną formę odpoczynku, jaką mamy dzięki niemu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze jacuzzi?

Przed obejrzeniem różnych modeli jacuzzi, zastanówmy się, jaką funkcję tak naprawdę będzie pełnić to urządzenie w naszym ogrodzie. Jeśli mamy w planach organizowanie imprez plenerowych, gdzie jacuzzi jest jednym z elementów rozrywki, to będziemy potrzebować modelu odpowiedniego dla większej ilości osób. Jeśli wanna z jacuzzi jest tylko przyjemnym wieczornym zaciszem w gronie najbliższych, wystarczy mały dwuosobowy zbiornik z wysokiej jakości z wyposażeniem takim, jak: dysze, panel sterowania i pompka. Kolejną ważną kwestią jest obudowa jacuzzi. Powinno ono być solidne, mocne i na tyle wysokie, aby zapewniało komfort użytkownikom. Jeśli wybrany przez nas model jest zbyt wysoki, wówczas na krawędzi stelaża trzeba będzie zamontować odpowiednią drabinkę. Ważna jest również estetyka. Postawmy na kolorystykę o mniej intensywnych kolorach np. szarości lub brązy, gdyż będą lepiej komponowały się w połączeniu z ogrodową zielenią.

Zobacz również:  Balustrady francuskie i balkony francuskie: piękno i funkcjonalność

Jak działa jacuzzi dmuchane i jak dbać o jego pielęgnację?

Dmuchane jacuzzi pełni taką samą funkcję jak jego tradycyjny odpowiednik. Wyposażony jest w specjalne dysze, które wytwarzają bąbelki powietrza do masażu wodnego. Według użytkowników masaż wodny w nadmuchiwanym jacuzzi nie różni się zbytnio od tego w tradycyjnych modelach. Woda w nadmuchiwanym jacuzzi może być podgrzewana i oświetlana. W czasie upałów woda pozostaje chłodna, a zbiornik może służyć jako zwykły basen ogrodowy zapewniający chłód i plac zabaw dla dzieci. Sterowanie funkcjami odbywa się bez wychodzenia z wody, gdyż panel sterowania znajduje się pośrodku jacuzzi. Dmuchane jacuzzi mają solidne ścianą konstrukcję, nie trzeba się martwić o uszkodzenia i nietrwałość. W przypadku basenów ogrodowych i zewnętrznych jacuzzi ważne jest, aby chronić wodę przed dostaniem się liści i innych zanieczyszczeń z ogrodu na jej powierzchnię. Jacuzzi powinno być przykryte, gdy nie jest używane, należy pamiętać o przykrywaniu go na każdą noc. Pokrowiec zabezpieczy zbiornik przed zwierzętami i znacznie opóźni zazielenienie się wody. Dodatkowo wodę należy filtrować za pomocą dedykowanej pompy. Dostępna jest również chemia basenowa, którą można użyć do oczyszczenia wody w jacuzzi. Mogą to być specjalne środki umieszczone w koszyczkach, które unoszą się w jacuzzi (np. do utrzymania wody na dość wysokim poziomie pH), lub specjalistyczne chemikalia i środki dezynfekujące służące do czyszczenia ścian. Pielęgnację taką należy wykonywać regularnie, nie tylko w celu usunięcia zanieczyszczeń ze ścian i instalacji wodnej, ale także w celu oczyszczenia wody z kamienia, który nagromadził się z biegiem czasu. Należy przy tym pamiętać, że środek dezynfekujący i odkamieniający nie powinien być zbyt mocny, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia nadmuchiwanej ściany i przewodów elektrycznych. Wymiana ich jest dość kosztowna.

Zobacz również:  Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie w kamienicy?

Jeśli planujemy zakup jacuzzi do naszego ogrodu lub na taras warto przejrzeć ofertę sklepu www.takwiele.pl, gdzie możemy jednocześnie uzyskać profesjonalne doradztwo w tej dziedzinie.