Jak zacząć grę wstępną przed seksem?

Zastanawiasz się w jaki sposób rozegrać grę wstępną przed seksem z nowo poznanym partnerem bądź partnerką? Nie wiesz w jaki sposób urozmaicić życie łóżkowe w długoletnim związku? Koniecznie sprawdź poniższy artykuł aby poznać odpowiedź!

Czym jest gra wstępna?

Gra wstępna jak sama nazwa wskazuje jest etapem wstępnym do seksu. Jest to sposób na pobudzenie partnera bądź partnerki. Może przybierać przeróżne formy, które wcale nie muszą dotyczyć tylko i wyłącznie sfer narządów intymnych. Rodzaj gry wstępnej może być więc dopasowany do osobistych preferencji osób, które znajdują się w związku. Grą wstępną można nazwać proces przygotowania, nastrojenia się do seksu. W zależności od naszych potrzeb, gra wstępna może potrwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Wszystko zależy oczywiście od tego co uznajemy za sam seks, a co kwalifikujemy jako właśnie grę wstępną. Według wielu osób, grą wstępną jest wszystko to, co poprzedza penetrację waginalną.

Czy gra wstępna jest konieczna?

Zastanawiasz się czy gra wstępna tak na prawdę jest potrzebna? Czy nie lepiej od razu przejść do rzeczy skoro emocje w nas buzują? Po pierwsze, musimy pamiętać o swoim partnerze bądź partnerce. To, że nasze napięcie seksualne nie wymaga gry wstępnej – nie oznacza, że ta druga osoba tego nie potrzebuje. Pamiętajmy również, że w sytuacji kiedy jest to pierwszy raz jednej z osób, zdecydowanie wskazana jest gra wstępna, której celem będzie nie tylko zbudowanie odpowiedniej atmosfery, ale również rozluźnienie danej osoby. Doskonale wiemy jak dużo stresu i niepewności może przynieść pierwszy seks, w związku z czym gra wstępna pomoże takiej osobie na przykład pod kątem oswojenia się z nagością, zanim przejdzie się do samego aktu seksualnego.

Zobacz również:  Na czym polega biseksualność i jak ją rozpoznać?

Czy gra wstępna w kilkuletnich związkach jest potrzebna? Z pewnością będzie to ciekawe urozmaicenie życia łóżkowego. W wieloletnich związkach częstotliwość uprawiania seksu dość znacznie się zmniejsza. Tym samym gra wstępna pomoże nastroić się na pikanterie w związku i z pewnością zachęci naszą drugą połówkę do wspólnych igraszek.

Popularne sposoby na grę wstępną

Jak zacząć grę wstępną przed seksem? Wszystko zależy oczywiście od danej sytuacji, między innymi od tego na jakim etapie związku i poznania siebie oraz swojego ciała jesteśmy. Pomysłami na grę wstępną może być na przykład:

  • masaż całego ciała. Możemy w tym celu użyć na przykład specjalnych olejków.
  • pocałunki. Oczywiście pocałunki mogą rozchodzić się na całe ciało, w tym nawet na miejsca intymne. Możemy więc stopniować dzięki temu napięcie, krok po kroku przesuwając się coraz bliżej stref erogennych. Przeczytaj także artykuł: Namiętny pocałunek jak to zrobić?
  • wspólna kąpiel. To idealny sposób na przełamanie bariery związanej ze wstydem ze względu na nagość.
  • seks oralny. Mimo, że jest on określany już jako seks, umiejętnie wykorzystywany może być 'jedynie grą wstępną’. Tym samym całowanie miejsc intymnych partnera bądź partnerki może być idealnym wstępem do seksu. Jeżeli robimy to w delikatny, stopniowy sposób, jednocześnie nie przechodząc do samej penetracji – z pewnością rozgrzeje to partnera bądź partnerkę do czerwoności.
Zobacz również:  Co oznacza milczenie faceta po randce?

Jak urozmaicić grę wstępną?

Zastanawiasz się w jaki sposób urozmaicić grę wstępną w swoim związku? Szczególnie jeżeli mówimy o wieloletniej relacji – koniecznie należy rozważyć zakup gadżetów erotycznych. Wśród asortymentu sklepów erotycznych znajdziemy na przykład dilda czy seksowne przebrania. Warto na tym etapie porozmawiać ze swoim partnerem bądź partnerką o tym czego wspólnie chcielibyśmy spróbować.

W sytuacji kiedy zależy nam na odświeżeniu formuły gry wstępnej, możemy postawić na przykład na zmianę lokalizacji. Grę wstępną można przecież zacząć na długo przed samym seksem, aby nieustannie budować napięcie. Tym samym kiedy wracamy z partnerem czy partnerką na przykład pociągiem czy autobusem, już na tym etapie możemy spróbować z szeptaniem do ucha kilku sprośnych słów. Ciekawym pomysłem są również wszelkie wyjazdy, które możemy zorganizować wspólnie. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że zarówno seks jak i sama gra wstępna wyglądają nieco inaczej poza domem – może być to więc idealny sposób na ich urozmaicenie!

Gra wstępna na swoich warunkach

W początkowej fazie artykułu wspominaliśmy o tym, że gra wstępna powinna być dopasowana do oczekiwań naszego partnera bądź partnerki. Nie zapominajmy jednak w tym wszystkim o sobie. Zarówno gra wstępna jak i sam seks – musi być komfortowa i przyjemna dla jednej i drugiej strony. Warto więc wcześniej szczerze porozmawiać z partnerem na temat naszych oczekiwań i potrzeb. Mogą się one różnić pomiędzy partnerami, więc warto to omówić już na starcie. Jeżeli dwie osoby postarają się o to, gra wstępna będzie idealnym wstępem do seksu.