Czy smoczek pomaga na kolki? Możliwości i zastosowanie

Wielu rodziców zastanawia się, czy smoczek pomaga na kolki? Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z większą ilością informacji na temat używania smoczka uspokajacza na co dzień.

Smoczek na kolkę

Czy smoczek pomaga na kolki? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy doświadczają bólu brzuszka u swoich niemowlaków. Smoczki uspokajacze, zgodnie z aktualną wiedzą, są niezwykle przydatne dla niektórych dzieci. Ich stosowanie ułatwia dziecku wieczorne wyciszenie się, a dodatkowo je uspokaja. Używanie smoczków jest również korzystne w przypadku częstego występowania kolek. Dzięki korzystaniu ze smoczka dziecko jest ukojone podczas kolki, która może być łagodniej odczuwana. Smoczki najlepiej sprawdzają się u dzieci, które mają silny odruch ssania. Ssanie związane jest u dzieci ze spożywaniem pokarmu, dlatego wywołuje w nich pozytywne emocje oraz w skuteczny sposób je uspokaja.

Zobacz również:  Złamany paznokieć do krwi - przyczyny oraz jak sobie pomóc

Zastosowanie smoczka

Stosowanie smoczka u niemowlaka jest korzystne z wielu względów. Wśród nich wskazuje się przede wszystkim ukojenie dziecka podczas kolek. Jednak aby smoczek dobrze działał to powinien być w odpowiedni sposób dobrany. Kluczową kwestią jest dostosowanie smoczka do wieku dziecka, ponieważ w sprzedaży można znaleźć modele o różnej wielkości. Smoczek dla dziecka powinien być symetryczny oraz nie może zawierać w swoim składzie żadnych substancji, które będą niekorzystne dla zdrowia dziecka. Smoczek powinno się również odstawić w odpowiednim momencie. Wielu specjalistów uważa, że dziecko powinno zakończyć używanie smoczka przed pierwszymi urodzinami.

Wybór smoczka

Kolejną istotną kwestią podczas używania smoczka przez dziecko jest wybór odpowiedniego modelu. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim rozmiar smoczka, w zależności od wieku dziecka. W sprzedaży dostępne są specjalne smoczki dla wcześniaków, a także dla noworodków oraz niemowląt. Smoczki dla dzieci różnią się między sobą także rodzajem. Wśród różnych rodzajów smoczków wyszczególnia się modele anatomiczne, które zmniejszają ryzyko powstawania wad zgryzu, a także smoczki dynamiczne, które swoim kształtem przypominają brodawki sutkowe. Podczas wyboru uspokajającego smoczka dla dziecka należy sprawdzić, z jakiego materiału został on stworzony. Materiał smoczka powinien być bezpieczny dla dziecka. Ostatnią kwestią, na którą zwraca się uwagę podczas zakupu tego rodzaju akcesoriów, jest ich wygląd, ponieważ w sprzedaży dostępne są zarówno smoczki w dziewczęcych, jak i chłopięcych barwach.

Zobacz również:  Jakie zioła są dobre na nadciśnienie? Poznaj 5 najskuteczniejszych roślin

Podsumowanie

Podsumowując, smoczek jest bardzo przydatnym przedmiotem w życiu każdego dziecka. Dzięki niemu dziecko może wyciszyć się przed snem, a także ukoić podczas występowania kolek. Dlatego warto się zaopatrzyć w odpowiedni model smoczka uspokajacza.