Jak skutecznie zmyć hennę pudrową z brwi ?

Zabiegi kosmetyczne cieszą się wielką popularnością od wielu stuleci. Już w starożytności używano naturalnych barwników w celu nadania kolorytu twarzy. Malowano usta, brwi oraz oczy, a także pudrowano twarz, aby wpisywać się w ustalone kanony piękna. Znane nam dzisiaj metody kosmetyczne pozwalają na uzyskanie trwałego makijażu, który pozwala nam zaoszczędzić czas każdego ranka. Popularna henna pudrowa brwi, laminacja rzęs, czy permanentne zabiegi nie są już dla nas nowością i cieszą się ogromną popularnością.

Trwała stylizacja brwi

Zabiegi na brwi są udoskonalane tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednią metodę. Sama stylizacja przybiera różne formy od takich, które utrzymują się na włoskach kilka godzin, przez te, które utrzymują się tygodniami, aż do stylizacji permanentnych i są to:

Zobacz również:  Jak dbać o brwi po hennie pudrowej? - najważniejsze porady

Stylizacja brwi w domu

Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu kilku minut każdego poranka, to warto skusić się na jeden z rodzajów koloryzacji brwi. Oprócz makijażu permanentnego wszystkie pozostałe metody możemy wykonać samodzielnie. Henna pudrowa brwi w domu to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na naturalnym wyglądzie włosków. Bazuje ona na naturalnych składnikach i nie niszczy włosów. Dodatkowo jest łatwa w użyciu, ponieważ wystarczy ją wymieszać z wodą i nałożyć pędzelkiem, a po około 20 minutach dokładnie usunąć. Zawsze należy pamiętać o przeczytaniu ulotki dołączonej do produktu przez producenta.

Dlaczego warto wybrać hennę pudrową ?

Henna pudrowa brwi pozwala uzyskać nieco mocniejszy i trwalszy efekt, gdyż farbuje nie tylko włoski, ale również skórę. Nie powoduje ona żadnych podrażnień i jest całkowicie bezpieczna. Dodatkowo ten rodzaj koloryzacji wzmacnia brwi i pozwala na pozbycie się luk. Do wyboru mamy również hennę proszkową, która często mylona jest z proszkową i wymaga użycia wody utlenionej.

Zobacz również:  Rozdwojone końcówki - jak sobie z nimi radzić?

Jak zmyć hennę pudrową brwi?

Henna pudrowa brwi w domu to zabieg na tyle bezpieczny i nieskomplikowany, że raczej nie przysparza trudności. Samą farbkę należy zmyć po wykonanym zabiegu i idealnie sprawdzi się do tego po prostu wacik nasączony ciepłą wodą z mydłem. Jeśli jednak zdarzy się nam mały wypadek, jak zbyt mocna stylizacja, czy nieodpowiednio wyrysowany kształt warto zastosować płyn micelarny, mleczko do demakijażu, czy tłusty krem lub wazelinę. Sprawdzi się tutaj nawet chusteczka nawilżana dla niemowląt.

Stylizacja brwi to zabieg chętnie wybierany wśród klientek, choć henna pudrowa brwi w domu to całkowicie bezpieczny i prosty zabieg. Wykonywany regularnie daje spektakularne efekty i pozwala nadać charakteru naszej twarzy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na podkreślenie brwi, pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest to, aby dobrze i swobodnie się czuć na co dzień.